Z lotu ptaka wygląda jak egzotyczny atol. A to jezioro w Polsce

Paulina Ermel 15.01.2019
Jezioro Płaskie
Fotografia: Pawel Oleszczuk/East News

Znany polski podróżnik Andrzej Budnik sfotografował z góry jedno z bajkowych jezior. I choć wygląda jakby było to egzotyczne miejsce na środku oceanu, jest to jezioro na... Suwalszczyźnie!

Nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby znaleźć i obejrzeć miejsca zapierające dech w piersiach. Mamy ich całe mnóstwo w Polsce! Tę tezę potwierdza najnowsze zdjęcie jednego z polskich podróżników.

Andrzej Budnik sfotografował z lotu ptaka bajkowy obiekt. Chodzi o kolorowe jezioro, które wygląda jak magiczny atol! A to jedno z polskich jezior na Suwalszczyźnie!

Jezioro Płaskie na Suwalszczyźnie

Budnik zrobił zdjęcie z lotu ptaka, które przedstawia widok na Jezioro Płaskie. Kolorowy zbiornik wodny to jedna z części większego jeziora Jeziorak. Znajduje się ono na Pojezierzu Iławskim, w dorzeczu Iławki. Patrząc na zdjęcie aż trudno w to uwierzyć! Jezioro wygląda bowiem jak atol na oceanie. Akwen znajduje się w Polsce, a z góry wygląda jak jeden z obiektów usytuowanych na Oceanie Spokojnym. Budnik nazwał ciemnogranatowy zbiornik "suwalskim atolem".Robi wrażenie, prawda?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

W Polsce znajdują się piękne i wyjątkowe zamki i pałace. Te 11 obiektów warto odwiedzić chociaż raz w życiu!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów