Jeśli używałeś czajnika w pokoju hotelowym, to lepiej więcej tego nie rób. Powód?

Anna Respondek 01.09.2017
Czajnik
Fotografia: EAST NEWS

Od tego momentu lepiej zastanowić się dwa razy, zanim zaparzy się herbatę. 

Pisaliśmy już o różnych praktykach, których świadkami są pracownicy hoteli. Goście hotelowi potrafią wykazać się nie lada wyobraźnią robiąc rzeczy, o których "nie śniło się filozofom". Dlatego nigdy nie wpadlibyśmy na pomysł, że czajnik może posłużyć właśnie do tego.

Jadąc do hotelu mamy nadzieję, że będzie on utrzymany na odpowiednim poziomie i że nie będziemy musieli się brzydzić dotknąć czegokolwiek. Okazuje się jednak, że nawet czajnik może stanowić zagrożenie. Na Twitterze pojawił się post, który zaniepokoił internautów i wprawił ich w konsternacją. Brzydka prawda na temat czajników wyszła na jaw.

Poważne pytanie: czy ktokolwiek, kogo znam, czyści swoją bieliznę w czajniku podczas podróżowania? - zapytał użytkownik Twittera.  

Zaraz pod postem internauta wyjaśnił, że nigdy nie robił czegoś podobnego, jednak jego kolega twierdzi, że to norma. Inni użytkownicy Twittera stwierdzili, że nie ma nic bardziej obrzydliwego.

W jak chorym kraju żyjemy, skoro ludzie piorą bieliznę w czajniku. To oficjalne, gotowanie wody nie jest już bezpieczne. 

Przypomnijcie mi, abym nigdy nie używał czajnika w hotelu. 

Czasem się cieszę, że nie lubię ani herbaty, ani kawy - pisali. 

Na ten temat, w rozmowie z portalem Gizmodo, wypowiedzieli się również naukowcy, którzy jasno i wyraźnie stwierdzili, że nie jest to najlepszy pomysł. Czajnik grzeje wodę do 100 stopni Celsjusza, natomiast spora część mikroorganizmów ginie dopiero w 120 stopniach, dlatego właśnie nie jest to ani higieniczne, ani odpowiednie. Nie mówiąc o tym, że czajnik służy do zgoła innych rzeczy. 

No cóż, ludzie potrafią być pomysłowi... ;) 

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów