Jednym zdjęciem idealnie podsumował polskich turystów. Strój, w którym pozuje na szczycie Rysów jest hitem

Redakcja 16.08.2017
Rysy
Fotografia: East News

Internauci podziwiają mężczyznę za poczucie humoru i dbałość o szczegóły. 

Od wielu lat wszystkim miłośnikom górskich wycieczek jak mantrę powtarza się, że odpowiedni strój na wyprawę po górskich szczytach, jest na wagę złota. Niestety, wielu uwagi te wciąż puszcza mimo uszu. Idą więc w góry mając na sobie nie tylko nieodpowiedni strój, ale przede wszystkim niewłaściwe buty. Widok turysty w trampkach, sandałach, a nawet szpilkach, powoli przestaje już dziwić. 

Ten fakt postanowił wyśmiać jeden z polskich turystów, który po wejściu na Rysy pozował do zdjęć w bardzo oryginalnym stroju. Zamiast butów trekkingowych miał na nogach klapki. Nie zapomniał oczywiście o białych skarpetkach. Miał na sobie także tak zwaną żonobijkę, czyli męski podkoszulek z szerokim dekoltem i na wąskich ramiączkach. Zamiast odpowiednich spodni przywdział z pewnością wygodne, krótkie spodenki. Idealne dopełnienie stanowi reklamówka z Biedronki, która ma pełnić funkcję plecaka. 

Na szczęście zdjęcie, które pojawiło się na Facebooku Tatromaniak jest niczym innym, jak tylko żartem. 

Zdjęcie jest OCZYWIŚCIE żartem. Piotr wszedł na szczyt w normalnym stroju i obuwiu, przebierając się już na górze wyłącznie do zdjęcia. Na wszelki wypadek przestrzegamy wraz z Autorem przed braniem tego na poważnie i wszelkimi próbami wędrowania po szlakach z takim wyposażeniem - czytamy w komentarzu dołączonym do zdjęcia. 

"Szacun!"

Zdjęcie w polskim internecie stało się już prawdziwym hitem. W komentarzach umieszczonych pod fotografią internauci gratulują mężczyźnie przede wszystkim poczucia humoru. 

Super fota, humor na resztę dnia zapewniony. Podziwiam dbałość autorów o szczegóły - skarpety białe, koszulka odpowiednio wyciągnięta, nawet chyba klapki kultowe Kubota.

I nawet sobie skarpet nie pobrudził, szacun!

Niech idzie jeszcze na Orlą Perć, w jednej ręce reklamówka, a w drugiej łańcuchy, to będzie prawdziwy taternik roku!

Rozpoznaję trekingowe klapki na vibramie, koszulka z goretexu, szybkoschnące spodenki i skarpety z mikrofibry pochłaniające pot. W teklamówce pewnie ma namiot i puchówkę.

Pozostaje mieć nadzieję, że turyści na długie lata zapamiętają obraz mężczyzny na szczycie Rysów i przed kolejną wyprawą w góry zadbają o odpowiedni strój ;-)

Zobacz także: Założyła szpilki i poszła na Kasprowy Wierch. To zdjęcie jest hitem Internetu

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów