To jedna z najniebezpieczniejszych plaż na świecie! I nie chodzi o rekiny

Paulina Ermel 07.05.2019
Plaża
Fotografia: Shutterstock

Eksperci ostrzegają - lepiej nie brać kąpieli w tych miejscach. Mogą się one skończyć tragicznie!

Plaże kojarzą wam się z błogim lenistwem, ciepłym piaskiem, słońcem i możliwością rzucenia się do turkusowej, i przyjemnie chłodzącej wody? Okazuje się, że na niektórych z nich czyha na nas niebezpieczeństwo.

Niektóre plaże są doskonałe dla rodzin z dziećmi. Inne lepiej omijać szerokim łukiem, nawet jeżeli jest się doświadczonym i dorosłym turystą. Poznajcie jedną z najniebezpieczniejszych plaż na świecie!

Jedna z najniebezpieczniejszych plaż na świecie

Okazuje się, że jedna z najniebezpieczniejszych plaż na świecie znajduje się w Australii. Nie od dziś wiadomo, że na wyspie i wokół niej żyją zwierzęta, a także bytują rośliny, których nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie.

Mowa o plaży u północno-wschodniego wybrzeża Queensland i południowego wybrzeża wyspy Tiwi. To właśnie tutaj "mieszkają" rekiny, którym zdarza się zaatakować szczególnie miłośników surfingu. Jednak to nie one stanowią największe zagrożenie dla człowieka.

Taka plaża jest niebezpieczna głównie przez to, że wody ją okalające upodobały sobie osy morskie. To wyjątkowo jadowite meduzy. Są małe i przez to niepozorne, ale ich trucizna powoduje paraliż, który może doprowadzić do śmierci.

Niektóre cieszą oczy pięknym białym piaskiem. Inne mają piękne miejsca do odwiedzenia. Poznajcie 10 niezwykłych wysp świata. Niektóre są przerażające!  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów