Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce! Musisz je odwiedzić

Paulina Ermel 07.12.2018
Jarmark bożonarodzeniowy
Fotografia: Shutterstock

Nie tylko w Wiedniu, Berlinie i Londynie znajdziemy piękne jarmarki bożonarodzeniowe, przyciągające uwagę licznymi ozdobami i pysznymi świątecznymi przysmakami. W Polsce mamy wiele pięknych jarmarków! Zobaczcie, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Nie czujesz jeszcze atmosfery nadchodzących świąt Bożego Narodzenia? Musisz się wybrać na jarmark bożonarodzeniowy! W wielu polskich miastach wystartował on wraz z początkiem grudnia. A w końcu, co wprawi cię w atmosferę świąt bardziej, niż miejsca pełne światełek, choinek i licznych ozdób? W dodatku pełne stoisk pachnących piernikami i aromatem grzanego wina? Poznaj najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce i zobacz, kiedy można je odwiedzić.

Jarmark świąteczny we Wrocławiu

Tego jarmarku nie trzeba nikomu przedstawiać. Ostatnio został on doceniony przez tytuł "The Guardian" - znalazł się na liście 10 miejsc, w których najbardziej odczujemy magiczny klimat Bożego Narodzenia. Prócz wspaniałych dekoracji - wielkich choinek, licznych światełek - można tutaj kupić perełki polskiego rękodzieła, a także spróbować przepysznych przekąsek i potraw. To właśnie tutaj mamy okazję skosztować oscypka, czekoladowego kebaba czy popularnych nieco bardziej na południe od Polski kołaczy. Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu działa od 21 listopada do 31 grudnia.

Jarmark świąteczny w Krakowie

Jest to najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Polsce. Zlokalizowany jest na krakowskim Starym Rynku. Wyobrażacie sobie pięknie oświetloną Bazylikę Mariacką albo przystrojone Sukiennice? To właśnie tutaj mamy okazję zaopatrzyć się w oryginalne prezenty dla bliskich - np. wyroby z owczej wełny albo przysmaki z całego świata. Jarmark w Krakowie rozpoczyna się 30 listopada i kończy 26 grudnia.

Jarmark świąteczny w Gdańsku

Jarmark w Gdańsku, który odbywa się na Targu Węglowym, rozpoczyna się 1 grudnia i kończy dzień przed Wigilią. Tak jak w innych tego typu miejscach, tak i tu można zaopatrzyć się w modne przedmioty, w tym w rękodzieło czy wyjątkowe prezenty. Jarmark ten obejmuje też słynne gdańskie Koło Widokowe AmberSky. Największą atrakcją jest oglądanie oświetlonego miasta z wysokości 50 m.

Jarmark świąteczny w Poznaniu

Trwający w Poznaniu w dniach 17 listopada - 21 grudnia jarmark bożonarodzeniowy to ten z największym "rozmachem". Prócz drewnianych budek z pysznymi specjałami i prezentami, można tu bowiem skorzystać z... rollercoastera, diabelskiego młyna i karuzeli z 1946 roku. Ten jarmark obfituje także w liczne ciekawe koncerty i eventy.

Lubicie jarmarki świąteczne? Wybierzecie się na któryś z wymienionych?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zagłosuj

Czy lubisz święta Bożego Narodzenia?

Liczba głosów:

Rozpakowywaniu prezentów niech towarzyszy magiczna atmosfera! Polecamy 20 najlepszych filmów świątecznych (spokojnie można oglądać je przez cały grudzień) dla całej rodziny!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów