Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce! Musisz je odwiedzić

Paulina Ermel 07.12.2018
Jarmark bożonarodzeniowy
Fotografia: Shutterstock

Nie tylko w Wiedniu, Berlinie i Londynie znajdziemy piękne jarmarki bożonarodzeniowe, przyciągające uwagę licznymi ozdobami i pysznymi świątecznymi przysmakami. W Polsce mamy wiele pięknych jarmarków! Zobaczcie, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Nie czujesz jeszcze atmosfery nadchodzących świąt Bożego Narodzenia? Musisz się wybrać na jarmark bożonarodzeniowy! W wielu polskich miastach wystartował on wraz z początkiem grudnia. A w końcu, co wprawi cię w atmosferę świąt bardziej, niż miejsca pełne światełek, choinek i licznych ozdób? W dodatku pełne stoisk pachnących piernikami i aromatem grzanego wina? Poznaj najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce i zobacz, kiedy można je odwiedzić.

Jarmark świąteczny we Wrocławiu

Tego jarmarku nie trzeba nikomu przedstawiać. Ostatnio został on doceniony przez tytuł "The Guardian" - znalazł się na liście 10 miejsc, w których najbardziej odczujemy magiczny klimat Bożego Narodzenia. Prócz wspaniałych dekoracji - wielkich choinek, licznych światełek - można tutaj kupić perełki polskiego rękodzieła, a także spróbować przepysznych przekąsek i potraw. To właśnie tutaj mamy okazję skosztować oscypka, czekoladowego kebaba czy popularnych nieco bardziej na południe od Polski kołaczy. Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu działa od 21 listopada do 31 grudnia.

Jarmark świąteczny w Krakowie

Jest to najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Polsce. Zlokalizowany jest na krakowskim Starym Rynku. Wyobrażacie sobie pięknie oświetloną Bazylikę Mariacką albo przystrojone Sukiennice? To właśnie tutaj mamy okazję zaopatrzyć się w oryginalne prezenty dla bliskich - np. wyroby z owczej wełny albo przysmaki z całego świata. Jarmark w Krakowie rozpoczyna się 30 listopada i kończy 26 grudnia.

Jarmark świąteczny w Gdańsku

Jarmark w Gdańsku, który odbywa się na Targu Węglowym, rozpoczyna się 1 grudnia i kończy dzień przed Wigilią. Tak jak w innych tego typu miejscach, tak i tu można zaopatrzyć się w modne przedmioty, w tym w rękodzieło czy wyjątkowe prezenty. Jarmark ten obejmuje też słynne gdańskie Koło Widokowe AmberSky. Największą atrakcją jest oglądanie oświetlonego miasta z wysokości 50 m.

Jarmark świąteczny w Poznaniu

Trwający w Poznaniu w dniach 17 listopada - 21 grudnia jarmark bożonarodzeniowy to ten z największym "rozmachem". Prócz drewnianych budek z pysznymi specjałami i prezentami, można tu bowiem skorzystać z... rollercoastera, diabelskiego młyna i karuzeli z 1946 roku. Ten jarmark obfituje także w liczne ciekawe koncerty i eventy.

Lubicie jarmarki świąteczne? Wybierzecie się na któryś z wymienionych?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Rozpakowywaniu prezentów niech towarzyszy magiczna atmosfera! Polecamy 20 najlepszych filmów świątecznych (spokojnie można oglądać je przez cały grudzień) dla całej rodziny!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów