W te 6 miejsc Polacy będą podróżować w 2020 roku! To prawdziwe hity

Paulina Ermel 31.12.2019
Grupa przyjaciół w podróży
Fotografia: Shutterstock

Malediwy, europejskie stolice, a może bajkowe Peru? Nic z tego! Zobaczcie, gdzie Polacy będą podróżować w 2020 roku!

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem Polaków cieszyły się takie kraje, jak Grecja, Turcja czy Włochy. Te niekwestionowane "perełki" gwarantowały bowiem ładną pogodę, wysoką temperaturę i mnóstwo miejsc, które trzeba zobaczyć.

A jakie miejsca odwiedzą Polacy w 2020 roku? Poznajcie 6 głównych celów podróżniczych naszych rodaków. Część z nich z pewnością was zaskoczy!

Hity podróżnicze 2020 roku

Gdzie Polacy najchętniej będą podróżować w 2020 roku? Portal Fly4free.pl przygotował zestawienie, w którym zebrał najpopularniejsze kierunku na 2020 rok.

1. USA

Chyba nikogo nie dziwi ta destynacja. Zniesienie wiz otworzyło Polakom ten wymarzony przez wielu kierunek. Od listopada 2019 roku możemy podróżować do Stanów Zjednoczonych jedynie z biletem i ważnym paszportem. Z pewnością w 2020 roku kraj ten przeżyje prawdziwe oblężenie ze strony polskich turystów. Bez żadnych przeszkód będą mogli obejrzeć Manhattan, malowniczy Wielki Kanion Kolorado, bajkowy Park Narodowy Yellowstone, gorące Los Angeles czy kuszące Las Vegas. 

I co najważniejsze, wciąż można upolować bilety do USA w bardzo atrakcyjnych cenach!

2. Rosja

Nasz wschodni sąsiad otwiera się na turystykę. W końcu! Już w poprzednich latach obserwowaliśmy wzrost zainteresowania takimi rosyjskimi miastami, jak Sankt Petersburg czy Moskwa. Po wprowadzeniu bezpłatnych e-wiz kierunki te przeżyją prawdziwe oblężenie. Wszystko dlatego, że region na wschód od Polski - do tej pory niedoceniany - staje się w końcu prawdziwe egzotyczną destynacją.

3. Sri Lanka

Sri Lanki, nazywanej "łzą na policzku Indii", nie trzeba nikomu przedstawiać. Chyba większość z nas choć raz w życiu zamarzyła o zobaczeniu na żywo majestatycznych słoni indyjskich czy o spróbowaniu świeżo zebranej z plantacji herbaty. Teraz to łatwiejsze niż dotychczas. Sri Lanka tymczasowo zniosła wizy dla Polaków i już pod koniec 2019 roku odnotowała wzrost zainteresowania naszych rodaków. A będzie tylko lepiej!

4. Armenia

Na początku 2020 roku tanie linie lotnicze uruchamiają tanie linie lotnicze do południowo-wschodniej sąsiadki Gruzji - Armenii. Nie ma jeszcze zaplanowanych tras z Polski, ale jest to tylko kwestią czasu. A jak wszyscy dobrze wiemy, tanie rejsy tanich linii lotniczych już z niejednego kraju uczyniły prawdziwy hit podróżniczy.

5. Kraje bałkańskie

Do tej pory kraje bałkańskie były niedoceniane do tej pory albo detronizowane przez takie kierunki jak Chorwacja czy Włochy. W 2020 roku warto jednak udać się na wycieczkę do nieco mniej zatłoczonych, a wciąż przepięknych krajów, jak Czarnogóra, Albania czy Macedonia. Gościnni obywatele i cudowna sceneria to tylko jedne z wielu pozytywów, jakie tu na was czekają. 

6. Maroko

Czas na prawdziwą perłę Afryki! Już od dawna do malowniczego Marrakeszu latają tanie linie lotnicze. Co więcej, można tutaj upolować naprawdę fajne okazje na przelot, który umożliwi nam zwiedzenie Maroka. Znana z filmu nadmorska Casablanca, pachnący przyprawami Marrakesz czy tajemnicza pustynia to tylko trzy z wielu punktów, które warto zobaczyć w Maroku.

Który z tych kierunków to wasz cel na 2020 rok?

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Poznajcie 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów