Ten kraj szykuje się do sezonu letniego! Od 1 lipca zamierza przyjmować turystów z zagranicy

Gruzja - piękne miasto na górze z lotu ptaka
Fotografia: Shutterstock

Coraz więcej państw szykuje się do sezonu wakacyjnego. Jednym z nich jest Gruzja, która zamierza otworzyć swoje granice dla turystów z zagranicy.

Koronawirus pokrzyżował nam wiele planów, w tym oczywiście te podróżnicze. Wakacje 2020 tym samym stanęły pod znakiem zapytania, jednak coraz więcej krajów zamierza wyjść na przeciw pandemii i rozpocząć sezon letni. Okazuje się, że jedno z tych państwa zamierza nawet przyjmować turystów z zagranicy i to już od 1 lipca! Mowa o Gruzji, która już w przyszłym miesiącu zamierza ruszać z wewnętrzną turystyką.

Zobacz także: Dokąd pojedziemy na wakacje 2020? Zbadano plany podróżnicze Polaków!

Gruzja od 1 lipca zamierza przyjmować turystów z zagranicy

Gruzja stosunkowo szybko zamknęła swoje granice w związku z koronawirusem. W związku z tym w tym kraju do tej pory odnotowano zaledwie 615 przypadków, w tym 5 w ciągu minionej doby.

W związku z tym gruziński rząd zamierza, podobnie jak w innych krajach, poluzować panujące ograniczenia. Zapowiedział także przełomowy moment! Okazuje się bowiem, że już w połowie czerwca ruszy wewnętrzna turystyka.

To jednak nie wszystko. Od 1 lipca Gruzja zamierza otworzyć swoje granice dla turystów z innych krajów.

Zrobimy to przy pomocy utworzenia bezpiecznych korytarzy na granicach lądowych z naszymi sąsiadami oraz dzięki dwustronnym negocjacjom z interesującymi nas krajami z punktu widzenia turystyki. Te rozmowy już się rozpoczęły - powiedział premier Gruzji, Giorgi Gacharia, w rozmowie z portalem "Echo Kawkaza". 

Jak informuje Onet, w Gruzji od 22 maja obowiązuje stan wyjątkowy. W całym kraju wniesiona została także godzina policyjna, która na razie nadal będzie obowiązywała. Od 11 maja zniesiony będzie jednak zakaz wjazdu i wyjazdu ze stolicy - Tibilisi. 

Zobacz także: Od 4 maja czynne są hotele i obiekty noclegowe. Zobaczcie, jakie nowe zasady w nich obowiązują!

W dzisiejszych czasach jedyne podróże, jakie możemy odbyć, to te palcem po mapie. Alternatywą mogą być... seriale idealne dla tych, którzy tęsknią za wycieczkami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów