Zamieszkaj na bajkowej greckiej wyspie. Jej władze ci za to zapłacą!

Paulina Ermel 08.04.2019
Grecka wyspa
Fotografia: Shutterstock

Marzy ci się ucieczka z Polski na jedną z rajskich wysepek leżących na południu Europy? Mamy coś specjalnie dla ciebie! Zmienisz swoje życie i nie zapłacisz za to ani grosza!

Niedawno pisaliśmy o tym, że Włosi wpadli na wspaniały pomysł na to, jak wypromować swój różnorodny i magiczny kraj. Jedno z włoskich miasteczek zaczęło wyprzedawać klimatyczne kamienice za 1 euro. Wszystko po to, żeby napływali tutaj chętni wrażeń ludzie, którzy mogliby innym zarekomendować takie miejsca.

Teraz na podobny pomysł wpadli Grecy. Jeżeli marzyła ci się w najbliższym czasie wycieczka na jedną z greckich wysp, mamy coś dla ciebie. A jeśli zdecydujesz się tu zamieszkać, czeka na ciebie nie tylko niezwykła przygoda, ale również wysokie stypendium od władz wyspy!

Zamieszkaj na wyspie, a władze ci zapłacą

Antikythera to jedna z Wysp Jońskich. Bajkowe miejsce na zdjęciach wygląda jak malowane, ale tak naprawdę boryka się z ogromnym problemem. Dlaczego? Otóż zamieszkuje je jedynie 30 osób!

Władze wyspy wpadły na pomysł, że przyciągną nowe osoby na wyspę oferując im bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, a także stypendium! Lokalnym urzędnikom zależy przede wszystkim na tym, aby ofertę rozpatrywały wielodzietne rodziny. Mogą one liczyć tutaj na mieszkanie/dom, wyżywienie, pełne utrzymanie i 500 euro miesięcznie.

Na razie wyspa jest prawie niezamieszkana i przez to też często staje się celem wycieczek turystów, którzy szukają egzotyki i dziewiczych krajobrazów w Europie.

Skusilibyście się na taką przeprowadzkę?

Ten mężczyzna postanowił diametralnie zmienić swoje życie. Rozstał się z dziewczyną i wyruszył furgonetką policyjną w podróż po USA!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów