Nie ma tu dróg ani samochodów. Ta wioska wygląda jak z bajki, a istnieje naprawdę!

Paulina Ermel 09.12.2019 AKTUALIZACJA: 19.12.2019
Wioska Giethoorn
Fotografia: Shutterstock

Szukacie malowniczego miejsca na weekendowy wypad? Mamy coś specjalnie dla was!

Wpadlibyście na to, że jest na świecie wioska, w której nie ma dróg i samochodów? Dzięki temu nie ma tu też korków, a powietrze jest czyste. Natomiast jej mieszkańcy oraz turyści odwiedzający to miejsce poruszają się pieszo bądź... kanałami!

Oto Giethoorn - wioska, która nazywana jest holenderską "Wenecją". Tylko spójrzcie na zdjęcia tego malowniczego miejsca.

Giethoorn - bajkowa wioska bez dróg i samochodów

Aż trudno uwierzyć, że całkiem niedaleko Polski - ok. 1200 km - we wschodniej części Holandii leży wioska, która nie ma dróg ani samochodów, a jej mieszkańcy przemieszczają się łódkami!

To spokojne miejsce nazywane jest "holenderską Wenecją" - wszystko przez to, że znajduje się tutaj aż 90 km kanałów wodnych. Mieszkający tutaj ludzie właśnie tymi kanałami dostają się do swoich domów - niektóre z nich zlokalizowane są na wysepkach, więc to jedyne rozwiązanie. Inne z kolei połączone są ze sobą drewnianymi mostami, więc można się tu dostać pieszo.

Giethoorn oferuje przede wszystkim malowniczą scenerię, czyste powietrze, ciszę i spokój. Turyści mogą korzystać tutaj z łódek, rowerów wodnych czy zwykłych rowerów. Na gości czekają tu także lokalne kawiarnie i restauracje.

Lokalni zamieszkują w niskich budynkach, których dachy pokryte są strzechą. Znajduje się tutaj mnóstwo terenów zielonych i aż 176 mostów!

Wybralibyście się tutaj na wakacje?

Oto 8 najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie! Ten ranking może cię zaskoczyć!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów