Gdzie leży "raj na ziemi"? Komputery wskazały najbardziej wyjątkowe miejsce

Anna Respondek 11.08.2017
Perth, Australia
Fotografia: Instagram/westernaustralia

Każdy ma swój prywatny "raj na ziemi", jednak komputery postanowiły wskazać ten uniwersalny i odpowiedni dla wszystkich ludzi.

Sztuczna inteligencja rozwija się coraz szybciej, uczenie maszynowe pozwala jej przyswajać ogromne ilości danych i je analizować. Najlepszym przykładem takiego rozwoju jest wynalezienie autokorekty, dzięki której ludzie popełniają mniej błędów. Pewna firma postanowiła wykorzystać tę technologię i "zapytała" komputery gdzie leży "raj na ziemi".

Firma SAS, dostarczająca innym przedsiębiorstwom oprogramowania Bussines Inteligence, wpadła na pomysł, aby sprawdzić, gdzie na świecie znajduje się startupowy raj, miejsce do idealnego życia i rozwijania swojego biznesu. W ramach specjalnego projektu "Paradise Found", który trwał trzy miesiące, przeanalizowano pięć milionów danych i ostatecznie wyznaczono krainę wiecznej szczęśliwości.

Milionerzy, bezpłatny transport i wiele więcej 

Okazało się, że doskonałym miastem do zamieszkania jest Perth w zachodniej Australii. Panuje tam przyjazny klimat, ciepły i suchy, średnia temperatura to 19 stopni Celsjusza, a w roku jest ponad 320 słonecznych dni. Dodatkowo nie ma tam ścisku, na jednego mieszkańca przypada powierzchnia aż pięciu kortów tenisowych, jest dużo zieleni i wspaniałych plaż. Miasto tętni życiem, w ciągu roku odbywa się w nim około 450 różnego rodzaju festiwali i imprez masowych. Perth na edukację (cztery uniwersytety) i bezpłatny transport rocznie wydaje ponad 15 milionów dolarów.   

Najciekawsza informacja dopiero przed nami. Wygląda na to, że miasteczko jest idealnym miejscem, aby spotkać milionera, ponieważ odsetek bogaczy na jednego mieszkańca jest największy. Dodatkowo Perth jest idealnym zagłębiem technologicznym. Co ciekawe, aby dostać się do innego dużego miasta, trzeba przejechać około trzy tysiące kilometrów. 

Komputery dokonały tego wyboru na podstawie analizy nie tylko różnego rodzaju raportów i danych liczbowych. Pod uwagę wzięły również komentarze internautów i oceny wystawiane na portalach społecznościowych. 

Czyżby przyszedł czas, aby pakować manatki? ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów