Dokąd pojedziemy na wakacje 2020? Zbadano plany podróżnicze Polaków!

Para turystów siedzi na kamieniu w górach i patrzy na lazurowy potok
Fotografia: Shutterstock

Choć wakacje 2020 jeszcze niedawno stały pod znakiem zapytania, dziś już wiemy, że będziemy mogli pozwolić sobie na podróże. A dokąd wybierzemy się najchętniej?

Koronawirus pokrzyżował nam wiele planów, w tym oczywiście te podróżnicze. Do tego stopnia, że wakacje 2020 stanęły pod znakiem zapytania. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. W związku ze znoszeniem ograniczeń przez rząd, od 20 kwietnia ponownie możemy przemieszczać się w celach rekreacyjnych. 4 maja otwarte zostaną natomiast hotele i inne miejsca noclegowe, dzięki czemu będziemy mieli możliwość wybrania się na wakacje, oczywiście zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa. W związku z tym Polska Organizacja Turystyczna przeprowadziła badanie, w którym sprawdziła, jakie są plany podróżnicze Polaków w najbliższym czasie.

Zobacz także: Kiedy znów będziemy podróżować? Eksperci przewidują termin powrotu do normalności! 

Gdzie Polacy spędzą wakacje 2020? Przeprowadzono ankietę!

Jak się okazuje, Polacy, mimo pandemii koronawirusa, nie zamierzają zrezygnować z wakacji. Wręcz przeciwnie! Aż 30% z nich zamierza wybrać się na krótki wyjazd jeszcze w maju lub w czerwcu.

Kilka miesięcy w izolacji wpłynęło na to, że Polacy marzą o podróżowaniu. A dokąd? Aż 87% badanych zamierza podróżować po Polsce. Większość z nich (34%) wybiera się w góry. Kolejnym kierunkiem jest oczywiście morze (27%). Część jednak marzy po prostu o wyjeździe nad jakieś spokojne jezioro (16%).

To pozwala nam z optymizmem spojrzeć na perspektywę tegorocznych wakacji i z pewnością jest dobrą prognozą dla branży turystycznej. Pierwsza odrodzi się turystyka krajowa. Polska Organizacja Turystyczna, aby wzmocnić ten pozytywny przekaz i pomóc Polakom uniknąć zakażenia koronawirusem, 4 maja rozpocznie kampanię promującą bezpieczne podróżowanie po Polsce - informuje prezes POT, Robert Andrzejczyk.

Okazuje się, że Polacy są świadomi tego, że tegoroczne wakacje będą musiały wyglądać nieco inaczej. Według ankiety jesteśmy uświadomionym społeczeństwem, które w tym roku zamierza zwracać uwagę przede wszystkim na środki bezpieczeństwa i higieny. Ten czynnik jest ważny dla 82% badanych, a dla 41% nawet bardzo ważny. Dlatego też, w związku z otwarciem hoteli od 4 maja, Ministerstwo Rozwoju wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla hoteli, obiektów i pensjonatów, pozwalające im prawidłowe funkcjonowanie w czasach pandemii. 

Inne uwagi, na które zwracają uwagę podróżujący, to otwarcie niektórych atrakcji turystycznych, w tym muzeów i innych miejsc kultury. Niektóre z nich swoje działanie wznowią również 4 maja. 

Zobacz także: Ten kraj przygotowuje się na sezon wakacyjny. Przedsiębiorcy wpadli na pomysł znakowania turystów... bransoletkami!

W dzisiejszych czasach jedyne podróże, jakie możemy odbyć, to te palcem po mapie. Alternatywą mogą być... seriale idealne dla tych, którzy tęsknią za wycieczkami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów