Fakeation - podróżniczy trend, który opanował Instagram

Malwina Wasilewska 07.02.2020
wakacje
Fotografia: Shutterstock

Podróżniczych oszustów jest coraz więcej. Ty też należysz do tego grona?

Przeglądając Instagram, masz wrażenie, że niektórzy twoi znajomi non stop podróżują? Bardzo możliwe, że nie do końca jest to prawda. Ostatnio coraz więcej osób zamieszcza w mediach społecznościowych zdjęcia z podróży, mimo że w tym czasie przebywają w domu. Sprawdźcie, czym jest trend "fakeation".

Fakeation - co to jest?

Według najnowszych badań przeprowadzonych na grupie 2 tysięcy Brytyjczyków aż 41 proc. osób zmyślało historie na temat swoich podróży, by pokazać się swoim znajomym od lepszej strony i nie odstawać od innych.

Podobnie jest w przypadku mediów społecznościowych. Profile wielu osób przepełnione są fotografiami z najdalszych zakątków świata, mimo że w rzeczywistości bardzo rzadko zdarza im się wyjeżdżać. Trend ten stał się tak bardzo popularny, że stworzono dla niego nazwę - "fakeation". Nazwa ta pochodzi od angielskich słów: „fake” – fałszywy i „vacation” – wakacje. Co ciekawe, wiele osób oszukuje w kwestii podróży, by zrobić wrażenie na płci przeciwnej.

W tej grupie są też osoby, które twierdzą, że były na wakacjach w danym kraju, choć tak naprawdę odwiedziły tylko na tamtejsze lotnisko.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę! Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów