Rusza platforma Fairbnb! Zobaczcie, czym różni się od Airbnb

Paulina Ermel 05.03.2019
Amsterdam
Fotografia: Shutterstock

Korzystaliście kiedykolwiek z noclegu znalezionego na Airbnb? Teraz będziecie mogli wypróbować alternatywę dla tej platformy!

Pewnie nie raz podczas planowania wyjazdu zdarzyło ci się natknąć na noclegi oferowane przez platformę Airbnb. Proponuje ona krótkoterminowy wynajem pokojów, mieszkań i apartamentów, z czego korzysta wielu turystów lubiących np. city-breaki.

I choć dla klientów taka platforma ma niemal same zalety, nie ma ona zbyt dobrej opinii wśród lokalnych władz, mieszkańców danego miasta czy wśród konkurencji, jaką są hotele. Chodzi o to, że przez Airbnb do Barcelony, Paryża czy nawet Krakowa przyjeżdżają tłumy turystów, a w dodatku przez to też rosną ceny wynajmu mieszkań w tych miastach.

I właśnie dlatego powstał pomysł o nazwie Fairbnb. Nowa platforma rozpocznie działalność już w kwietniu i będzie ulepszoną wersją Airbnb. W jakim sensie ulepszoną?

Czym jest Fairbnb

Fairbnb ma różnić się od Airbnb takimi wartościami jak przejrzystość, współwłasność i wartość dodana dla dzielnic. Oznacza to w praktyce tyle, że turyści wciąż będą mogli w ten sposób wynająć mieszkanie, ale platforma będzie w tym zakresie współpracowała z lokalnymi władzami. Czyli będzie się z nimi dzieliła dochodami.

Na co zostanie przeznaczony ten dochód? Na rozwój dzielnicy, w której zlokalizowane jest wynajmowane mieszkanie. W ten sposób dofinansowane zostaną lace zabaw czy tereny zielone. Platforma ma wystartować w kwietniu i będzie na razie dostępna dla takich miast jak Amsterdam, Wenecja, Barcelona, Walencja i Bolonia.

Myślicie, że to dobry pomysł?

Lubicie zamki? Niektóre z nich robią niesamowite wrażenie. Poznajcie 9 najpiękniejszych zamków na świecie, które po prostu trzeba odwiedzić choć raz w życiu!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów