Elektrownia ostrzega przez "polskimi Malediwami"! Woda tam ma "działanie zbliżone do wybielacza"

Elektrownia Adamów
Fotografia: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News (zdjęcie poglądowe)

"Polskie Malediwy" stały się hitem, a okazują się niebezpieczne! Elektrownia przed nimi ostrzega.

Uwielbiamy ciekawe miejsca w Polsce. Jakiś czas temu jedno z nich przez blogerów podróżniczych zostało okrzyknięte "polskimi Malediwami". Chodziło dokładnie o zbiornik osadowy popiołów z Elektrowni Adamów we wsi Gajówka, który na zdjęciach wygląda jak prawdziwy raj. Nieskazitelnie biały piasek i krystalicznie czysta woda, jakie można tam ujrzeć, okazują się bardzo groźne dla turystów! Elektrownia apeluje o to, żeby nie przebywać tam w celach rekreacyjnych i nie reklamować tego miejsca mianem "polskich Malediwów". 

Zobacz także: Bałtykowi grozi katastrofa ekologiczna. NIK bije na alarm! 

Elektrownia ostrzega przez "polskimi Malediwami"! Są niebezpieczne!

Za nami długi weekend, który skutkował tłumami ludzi w miejscach interesujących turystycznie. W tym właśnie na terenie Gajówki.

Niektórzy po wizycie skarżyli się na oparzenia. Pan Tomasz z Warszawy zrelacjonował dla WP.pl swój pobyt w Osadniku Gajówka. Okazuje się, że jego 13-letni syn na brzegu zapadł się po pas w białym błocie, a po powrocie do domu na jego nogach pojawiły się zaczerwienienia. 

Zarządca tych terenów teraz postanowił zaapelować do wszystkich turystów. Jego zdaniem udanie się na tereny zbiornika obecnie nie jest wskazane. 

Miejsce jest piękne, ale to teren zamknięty, gdzie nie wolno wchodzić. Woda ma wysoki odczyn zasadowy i moczenie w niej nóg czy dłoni szkodzi skórze. Zbiornik Gajówka nie jest terenem rekreacyjnym. (...) Odkąd miejsce stało się popularne, turyści regularnie niszczą okalające je płoty. Organizują pikniki i grille, za nic mają widoczne ostrzeżenia - informuje Maciej Łęczycki, rzecznik prasowy Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, cytowany przez Wirtualną Polskę.

WP dodaje, kierując się słowami rzecznika, że woda, która znajduje się w lagunie ma działanie zbliżone do wybielacza! Możliwe, że za jakiś czas te tereny będą dostępne dla turystów, najpierw jednak muszą być odpowiednio zabezpieczone. 

Jest jednak alternatywa dla tych, którzy są zawiedzeni tą informacją. Nie jest to jedyne tego typu miejsce w Polsce! "Polskie Malediwy" znajdują się w Parku Gródek w Jaworznie na Śląsku. Tam możecie bezpiecznie pozwiedzać i odpocząć od miejskiego zgiełku.

Zobacz także: Oto najczystsze miejsce na Ziemi. Naukowcy nie mają co do tego wątpliwości

Jeżeli tęsknisz za podróżami, a na razie w żadną się nie wybierasz, zawsze możesz udać się na odległe kontynenty dzięki tym produkcjom!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów