Dokąd pojechać na wakacje w 2019 roku? Prestiżowy przewodnik Lonely Planet docenił polskie miasto!

Magdalena Barszczak 25.10.2018
Łódź, widok na Białą Fabrykę
Fotografia: Shutterstock

Jest wciąż nieodkryte przez turystów! 

Prestiżowy przewodnik Lonely Planet, jak co roku, wybrał miejsca, które warto odwiedzić w kolejnym roku kalendarzowym. Wydawca bierze pod uwagę takie kategorie jak: najlepsze kraje, miasta, regiony i najlepszy stosunek jakości do ceny. W tej ostatniej doceniono polskie miasto. Tym razem to nie Warszawa, Kraków ani Gdańsk!

Jak donosi Onet.pl, za Najlepszy kraj, który warto zobaczyć w 2019 roku, uznano Sri Lankę. Drugie i trzecie miejsca zajęły kolejno Niemcy i Zimbabwe. W TOP najlepszych miast do odwiedzenia królują Kopenhaga, chińskie Shenzen, serbski Nowy Sad. Z kolei Najlepszy region według Lonely Planet to Piemont we Włoszech, Catskills w USA i Północne Peru.

"Best in Travel 2019": Polskie miasto na każdą kieszeń

W kategorii Najlepszy stosunek jakości do ceny (ang. Best Value) umieszczane są miasta, które jeszcze nie są bardzo popularne wśród turystów, ale mają szansę stać się hitami nadchodzącego roku. W tym roku na 2. miejscu tego zestawienia uplasowała się Łódź. Wyprzedziły ją tylko Południe Doliny Nilu w Egipcie, Łódź oraz Park Narodowy Great Smoky Mountains w Stanach Zjednoczonych.

Twórcy przewodników docenili tempo rozwoju miasta, jego różnorodność i odważne projekty architektoniczne, np. fabryki przekształcane w miejsca kultury. Nie mogli też pominąć Manufaktury, Muzeum Sztuki czy odnowionego dworca Łódź Fabryczna. Zwrócono też uwagę na kompleks kulturalno-edukacyjny EC1, planetarium czy przestrzenie wystawowe.

TOP 10 rankingu Best Value 2019:

  1. Dolina Nilu, Egipt
  2. Łódź, Polska
  3. Park Narodowy Great Smoky Mountains, USA
  4. Malediwy
  5. Houston, USA
  6. Argentyna
  7. Bangladesz
  8. Albania
  9. Ekwador
  10. Słowenia

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Lubisz podróżować? Lepiej robić to w parze!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów