Najbardziej przeklęte miejsce w Polsce! Doszło tu do wielu tragedii

Paulina Ermel 18.12.2018
Babia Góra
Fotografia: ALEKSANDER RABIJ/REPORTER

To jedno niepozorne miejsce ma tak naprawdę tragiczną historię. Dlaczego nazywane jest najbardziej przeklętym miejscem w Polsce?

Babia Góra to jedno z najbardziej tajemniczych i jednocześnie zdradliwych miejsc w Polsce. Dlaczego? Otóż to właśnie tutaj doszło do wielu tragicznych wypadków, których okoliczności trudno wytłumaczyć. Co takiego stało się na zboczach najwyższego szczytu Beskidów Zachodnich?

Diablak albo Matka Niepogód, bo tak też się mówi o Babiej Górze, to szczyt o wysokości 1725 m n.p.m. Jest to najwyższe wzniesienie położone poza Tatrami. Nic więc dziwnego, że przyciąga zainteresowanie miłośników mocnych wrażeń. Niestety nierzadko wspinający się tutaj ludzie mają kłopoty. Ale nie tylko oni.

Najbardziej przeklęte miejsce w Polsce

Babia Góra przyciąga zainteresowanie wielu badaczy, ale też turystów - to właśnie stąd rozciąga się niezwykły widok na nawet setki innych szczytów! Niestety Diablak jest też owiany złą sławą. To właśnie tutaj w latach 60. XX wieku przy idealnej pogodzie rozbił się helikopter. Zarówno pilot, jak i pasażer zginęli. To nie koniec wypadków w tym miejscu.

W 1969 roku o zbocze Babiej Góry zahaczył samolot pasażerski. W wyniku wypadku zginęły aż 53 osoby! Także w 2016 roku rozbił się tutaj mały samolot - w katastrofie zginęły 3 osoby.

Diablak nie jest też zbyt łaskawy dla turystów. GOPR-owcy interweniują tutaj bardzo często - muszą m.in. ściągać z góry zagubionych turystów. Mówi się, że to miejsce jest przeklęte - kiedyś podobno spotykały się tutaj czarownice.

Myślicie, że coś jest na rzeczy?

EN_01267600_0022

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Brytyjskie media są zachwycone zdjęciami polskiego fotografa! Musicie je obejrzeć!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów