Czarter jachtu - na co zwracać szczególną uwagę?

Materiał sponsorowany 22.06.2020
Czarter jachtu - na co zwracać szczególną uwagę?
Fotografia: Materiały prasowe

Szybki, wygodny i intuicyjny — taki powinien być czarter jachtów. Te cechy docenią zarówno doświadczeni żeglarze, jak i osoby, które po prostu marzą o rejsie.

W sieci jednak znaleźć można dziesiątki firm czarterujących, oferujących tego typu usługi, a także wielu różnych operatorów, którzy wynajmując jachty. Na co więc zwrócić uwagę i którą opcję wybrać? Przeczytaj ten artykuł, jeśli chcesz spędzić urlop, ciesząc się bezpieczną i przyjemną przygodą na wodzie.

Pierwszy krok

Decydując się na czarter jachtów, najlepiej zacząć od dokładnego przemyślenia swoich potrzeb. Lokalizacja, trasa, ilość osób, cena, potrzebne wyposażenie… Wszystkie te czynniki znacząco wpłyną na finalną decyzję. Ważne będzie również sprawdzenie opinii innych Klientów — pozytywne głosy pozwolą Ci zorientować się, które oferty są warte uwagi, a których operatorów lepiej unikać. Co ważne, w przypadku czarteru jachtów online, wszystkie informacje zawsze zgromadzone są w jednym miejscu, nie ma więc potrzeby wykonywania różnych telefonów, czy kontaktowania się poprzez e-mail. To znacznie ułatwia i przyśpiesza cały proces!

 

Najlepszy termin na czarter jachtów?

Lokalizacja lokalizacji nierówna — taka jest prawda. W zależności od wyboru miejsca, sezon letni może trwać od maja do października (tak jest w Chorwacji), lub standardowo, od czerwca do sierpnia (np. Włochy). Cel podróży ma więc duże znaczenie. Decydując się na czarter jachtów, najlepiej zarezerwować termin przed rozpoczęciem szczytu sezonu, albo od razu po jego zakończeniu. Warto jednak pamiętać, że lipiec i sierpień to najbardziej oblegane miesiące — jeśli więc nie przepadasz za tłumami, warto rozważyć podróż wczesną wiosną lub jesienią.

 

Kontrola nad rezerwacją

Informacja na każdym etapie rezerwacji — takie podejście do Klienta zawsze się ceni. Czarter jachtów dla kogoś, kto pierwszy raz z niego korzysta, może być bardzo stresujący. Dlatego zwróć uwagę na to, czy podczas czarteru jachtu masz wgląd do wszystkich dokumentów, czy zostałeś poinformowany o potrzebnych w czasie rejsu dokumentach, a także, czy otrzymałeś informację o płatnościach. W przypadku tego typu usługi online, ważne jest to, że część formalności, takich jak podanie listy załogi, możesz dokonać już podczas rezerwacji, co oszczędzi Ci niepotrzebnego stresu przed podróżą.

 

Czarter jachtów — jaką łódź wybrać?

Jeśli to Twoja pierwsza morska podróż i nie masz doświadczenia w obsłudze łodzi, najlepiej wybrać model wyprodukowany 2-5 lat wcześniej. Oczywiście, w takiej sytuacji na pokładzie będziesz miał skipera, który z pewnością wie jak prowadzić jacht. Warto jednak zminimalizować możliwość wystąpienia przykrej awarii. Jachty sprzed kilku sezonów są tak samo dobrze wyposażone jak najnowsze modele. Natomiast nowo wyprodukowane łodzie, mogą niemiło zaskoczyć uczestników rejsu niespodziewanymi usterkami. Podobnie sytuacja wygląda ze starszymi modelami — często są one mocno zużyte. Przed czarterem jachtów koniecznie sprawdź aktualne zdjęcia oraz opinie wcześniejszych użytkowników!

 

Internet zapewnia nam dostęp do nieograniczonej liczby ofert. Często jednak Klienci nie wiedzą, na jakie aspekty usługi powinni zwrócić uwagę. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom, czarter jachtów nie będzie już taki straszny. Zaplanuj swoje wymarzone wakacje i spędź je w wyjątkowy sposób — dołącz do grona osób, które zakochały się w żegludze!
Materiał sponsorowany.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów