Coraz więcej Polaków święta spędza za granicą. Które kierunki wybieramy najczęściej?

Magdalena Barszczak 17.12.2018
turyści za granicą
Fotografia: Shutterstock

Z roku na rok coraz chętniej wyjeżdżamy na Boże Narodzenie.

Święta, święta i po świętach. Sprzątamy, robimy zakupy, gotujemy, a potem, nim się obejrzymy, trzeba iść do pracy. Okazuje się, że coraz więcej Polaków decyduje się, aby uciec od świątecznej gorączki za granicę. Dokąd wyjeżdżamy najczęściej?

Jak co roku portal wakacje.pl przygotował raport dotyczący preferencji podróżniczych Polaków w święta. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba rezerwacji zagranicznych wyjazdów w tym okresie wzrosła o 86 procent!

Kto wyjeżdża na święta?

Kto najczęściej rezerwuje świąteczne pobyty poza domem? W tym roku najbardziej aktywni okazali się turyści z województwa mazowieckiego i śląskiego. Na kolejnych pozycjach zestawienia uplasowali się mieszkańcy Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Najbardziej liczną grupę spośród rezerwujących stanowiły pary. W tym roku było to 58 procent Polaków. Nieco mniej, bo 34 proc. osób, to rodziny z dziećmi, a 6 procent - single.

Które kierunki wybieramy najchętniej?

Niekwestionowanym liderem zimowych destynacji jest Egipt. Ten kierunek rezerwuje na święta 30 procent Polaków. Najchętniej wyjeżdżają tam turyści z województw: lubuskiego, mazowieckiego, opolskiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Dlaczego ta destynacja cieszy się tak dużą popularnością?

Krótka podróż na miejsce, gwarantowana „plażowa” pogoda, wysoki standard i ceny pobytów zaczynające się od mniej niż 2 tys. zł za osobę powodują, że jest to bardzo atrakcyjna forma spędzenia wolnego czasu podczas świąt, także z rodziną. To świetna alternatywa, aby odpocząć, a jednocześnie złapać kilka promieni słońca - mówi Anna Podpora z portalu wakacje.pl.

Kolejne miejsca na liście zajmują Turcja (13 proc.) i Hiszpania (10 proc. osób). Coraz częściej wybieramy też kierunki egzotyczne, takie jak Dominikana, Kenia, Zanzibar i Tajlandia.

Wiele osób zdecyduje się na wykupienie wyjazdów na ostatnią chwilę, żeby zaoszczędzić. Wśród najtańszych destynacji last minute w tym roku królują Turcja, Egipt, Cypr i Malta.

Ile kosztuje świąteczny urlop pod palmą?

A ile chcemy wydać na świąteczny urlop za granicą? Bożonarodzeniowy wyjazd z biurem podróży kosztuje średnio 3322 zł za osobę. Najwięcej wydadzą mieszkańcy województwa mazowieckiego (3982 zł), a najmniej lubelskiego (2625 zł).

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Gotowi na święta? Zobaczcie, jakie filmy umilą wam czas spędzony z rodziną

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów