Co się stanie, gdy zapomnimy wyłączyć telefon podczas lotu? Pilot rozwiewa wątpliwości

Magdalena Barszczak 11.10.2018
kobieta z telefonem komórkowym w samolocie
Fotografia: Shutterstock

Ekspert obala mity dotyczące używania urządzeń elektronicznych na pokładzie.

Wchodzisz na pokład samolotu, zapinasz pasy i wyłączasz telefon. Większość z nas robi to automatycznie jeszcze przed lotem. Co by się stało, gdybyśmy zapomnieli o włączonej komórce lub tablecie w torbie czy plecaku? Pilot linii lotniczych easyJet wyjaśnia.

Ekspert o wyłączaniu telefonu w samolocie

Zapomniałeś o wyłączeniu telefonu. I co teraz? Zdaniem pilota Chrisa Fostera z linii lotniczych easyJet nie wpłynie to negatywnie na bezpieczeństwo podróży. Jeśli nie wyłączymy elektronicznych urządzeń na pokładzie, nic się nie stanie. Pilot w rozmowie z Liverpool Echo przyznał, że przepisy są przestarzałe.

Nie ma się czym przejmować. Systemy kontroli w samolotach są dziś na tyle wyszukane, że nie spowoduje to żadnych zakłóceń - przekonuje pracownik easyJet. 

Foster stwierdził, że obecne regulacje pochodzą sprzed wielu lat. Były to czasy, kiedy jeszcze nie znaliśmy tabletów. Dziś możemy przełączyć urządzenia w tryb samolotowy. Pilot prognozuje, że za kilka lat przepisy znów powinny się zmienić.

Co ciekawe, pasażerowie woleliby, żeby obecne regulacje pozostały. Według raportu Global Aviation Trends brak dostępu do internetu czy możliwości zadzwonienia i wysłania SMS-a podczas lotu nie przeszkadza 64 proc. Niemców, 57 proc. Szwedów, 56 proc. Francuzów, 54 proc. Japończyków, 52 proc. Brytyjczyków i Amerykanów.

Są jednak osoby, które czekają na taką "rewolucję". Pomysł korzystania z telefonu bez ograniczeń na pokładzie spodobał się 73 proc. Hindusów, 70 proc. Chińczyków i 63 proc. mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Kochasz podróżować? Zobacz, jak Polka odtworzyła podczas egzotycznej wyprawy zdjęcia rodziców!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów