Co Polacy zostawiają w Uberze? Niektóre rzeczy was zaskoczą!

Julita Buczek 14.03.2019
co zostawiamy w uberze
Fotografia: Shutterstock

Co najczęściej zostawiamy w Uberze? Raport, który przygotowała firma, może was zadziwić!

Firma Uber co roku przygotowuje specjalne zestawienie, w którym bierze pod lupę temat rzeczy pozostawionych w samochodzie po wykonanych przejazdach. Polacy w tym roku nie wypadli najgorzej, ponieważ wśród najbardziej zapominalskich użytkowników zajęliśmy piąte miejsce. Raport "Zagubione i znalezione" pokazał, że Europejczycy najczęściej zostawiają w samochodach smartfony, portfele czy klucze. Na liście znalazło się również kilka dość nietypowych przedmiotów. Sprawdźcie, o jakie chodzi!

 Zobacz także: Co najchętniej zamawiamy w aplikacji Uber Eats?

Co najczęściej zostawiamy w Uberze?

W rankingu europejskim zajęliśmy 5. miejsce. Wyprzedzili nas mieszkańcy Wielkiej Brytanii (4 miejsce), Irlandii (3 miejsce) oraz Holandii (2 miejsce). Jak się okazało najbardziej zapominalscy są Francuzi. Najrzadziej zguby zgłaszali mieszkańcy trzech europejskich stolic: Wiednia, Pragi i Brukseli. Jak się okazało wszyscy Europejczycy najczęściej zapominają smartfonów. Na liście najczęstszych zgub znalazły się również: portfele, klucze, ubrania, plecaki, a także torby czy słuchawki.

Najbardziej nietypowe rzeczy znalezione w Uberze

W raporcie „Zgubione i znalezione” pojawiła się lista najbardziej nietypowych rzeczy znalezionych w Uberze. Niektórzy z pewnością po przeczytaniu listy będą zaskoczeni, co się na niej znalazło. Oto lista 20. najdziwniejszych przedmiotów. Kolejność jest zupełnie przypadkowa.

 1. Kot
 2. Laleczka Voodoo
 3. Suszarka
 4. Kanapka Big Mac z McDonald’s (do tego były frytki)
 5. 4 ciasta
 6. Pająk
 7. Wentylator
 8. Maszyna do szycia
 9. Pies
 10. 2 metalowe rury od odkurzacza
 11. Dziecięca maska na Halloween
 12. Dwa grzejniki
 13. 5 litrów oliwy z oliwek
 14. Peruka w kolorze brzoskwiniowym
 15. Świeca w kształcie muffina
 16. Obrączka weselna
 17. Skrzydła anioła
 18. Przenośna płyta indukcyjna
 19. 5-litrowy termos z herbatą
 20. Maska w kształcie głowy konia

Każdy zgubiony przedmiot pasażerowie mogą zgłosić, korzystając z odpowiedniej funkcji w aplikacji. Przejazdy są rejestrowane, a pasażerowie mają bezpośredni kontakt z kierowcą, dlatego mogą bez problemu odzyskać swoje zguby. Jeśli kierowca nie może skontaktować się z pasażerem, w ciągu 7 dni dostarcza zgubiony przedmiot do Biura Obsługi Kierowców, skąd przedmiot może zostać odebrany przez właściciela.

Zostawiliście kiedyś coś w Uberze?

Zobacz także: Zapomniała o zamówieniu z UberEats. Wiadomość od dostawcy rozbawiła internautów. Firmie spodobała się mniej

Wiedzieliście o istnieniu tych niesamowitych wysp? Jeśli nie, musicie to nadrobić!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów