To w tym kraju spędzimy wakacje 2020?! Opanowali koronawirusa, a teraz szykują się do sezonu

Chorwacja: Dubrownik panorama z perspektywy plaży
Fotografia: Grgo Jelavic/Xinhua News/East News

Tegoroczne wakacje stoją pod znakiem zapytania. Dalekie podróże na pewno nie będą wskazane, zwłaszcza w miejsca, gdzie panuje koronawirus. Jest jednak taki kraj, który dobrze sobie z nim radzi i już planuje sezon!

Koronawirus opanował niemal wszystkie kraje w Europie. Pandemia w dużej mierze uderzyła w państwa, do których ochoczo udawaliśmy się na wakacje, jak Włochy oraz Hiszpania. Wakacje w tym roku w ogóle stanęły pod znakiem zapytania. Sam minister zdrowia zdradził, że nie będą one wyglądały tak jak do tej pory. Jest jednak jeden kraj w Europie, który już planuje sezon wakacyjny i całkiem dobrze radzi sobie z koronawirusem. A Polacy go uwielbiają!

Zobacz także: Do tych miejsc na świecie koronawirus nie dotarł. Są nawet 3 z Europy!

Chorwacja to kierunek na wakacje 2020? Kraj szykuje się już do sezonu

Chorwacja to kraj, który co roku przyciągał wielu turystów z Polski. Okazuje się, że w tym roku może być podobnie.

Rząd chorwacki dobrze radzi sobie z koronawirusem. Do tej pory w Chorwacji odnotowano jedynie 1704 zakażenia, w tym 31 zgonów. To bardzo dobry wynik, zważywszy na inne kraje europejskie. 

Ministerstwo Turystyki i Chorwacka Wspólnota Turystyczna rozpoczynają kampanię, w której mają zachęcać do odwiedzenia ich kraju. Chcą też przygotować się do sezonu tak, żeby móc rozpocząć go od razu po zdjęciu restrykcji. 

Nic więc dziwnego, że to właśnie ten kraj ma ogromną szansę, żeby być w tym roku europejską kolebką turystyki. Na pewno pokona pod tym względem dotychczasowych faworytów, czyli Włochy i Hiszpanię.

Tak naprawdę nikt z nas nie wie, jak będą wyglądały wakacje w tym roku i trudno to przewidzieć. Zanim jednak zaczniecie je planować, dokładnie zastanówcie się nad tym, czy w tym roku będą one bezpieczne. Warto także pomyśleć o innych kierunkach, np. w Polsce, żeby wzmocnić naszą gospodarkę i turystykę. 

Zobacz także: Kiedy koronawirus w Polsce się skończy? Ekspert przewiduje! "Odpowiedź jest krótka"

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów