Ta księgarnia przyprawia o zawrót głowy! Aż trudno uwierzyć, że naprawdę istnieje

Paulina Ermel 22.02.2019
Księgarnia w Chinach
Fotografia: Xinhua News/East News

W jednym z chińskich miast powstała nietypowa księgarnia. Jej projektanci do stworzenia tego miejsca wykorzystali... złudzenie optyczne! Zobaczcie sami.

Księgarnie mają swój niepowtarzalny klimat. Niektóre z nich budowane są w oryginalnych budynkach np. starych teatrów. Inne wykorzystują nietypowe sposoby, aby przyciągnąć uwagę czytelników.

Jednym z takich miejsc jest księgarnia w Chinach. Mowa o Zhongshuge w mieście Hangzhou.

Księgarnia wykorzystująca złudzenie optyczne

W jednym z chińskich miast otworzono nietypową księgarnię należącą do sieci Zhongshuge. Projektanci tego magicznego miejsca wykorzystali złudzenie optyczne, aby sprawić wrażenie, że znajdujemy się w miejscu bez końca. W prawdziwiej świątyni książek!

Księgarnia znajduje się w centrum handlowym Star Avenue w dystrykcie Binjiang. Osoby, które przechodzą obok sklepu widzą szklance ściany, które są w całości pokryte tekstem. Wewnątrz znajduje się kilka różnych pomieszczeń - każde zaprojektowane zostało w indywidualny sposób.

Kiedy wejdziemy do księgarni, widzimy pomieszczenie, które sprawia wrażenie, jakby się nie kończyło! Efekt regałów "aż do samego nieba" osiągnięto, instalując w pomieszczeniu wiele luster. Pokrywają one i sufit i niektóre ściany boczne.

Efekt? Sami zobaczcie!

Kupujecie książki w księgarniach? Niektóre z takich miejsc są prawdziwe bajkowe! Poznajcie 7 najpiękniejszych księgarni na świecie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów