Brytyjska firma oferuje wycieczki oparte na DNA klientów. Zapewnia podróż życia śladami przodków

Redakcja 24.02.2017
Kobieta
Fotografia: Pixabay

Nowy sposób podróżowania ma szansę szybko stać się prawdziwym hitem. 

Brytyjska firma Travel Unwrapped swoim klientom oferuje wycieczki, które są oparte na ich DNA. Na podstawie przeprowadzonej analizy wskażą miejsca, w których żyli ich przodkowie. 

Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów na wakacje, a chcieliby przeżyć przygodę życia, biuro podróży Travel Unwrapped ma doskonałą wiadomość. Wystarczy przekazać swoje DNA, a potem wybrać się do wskazanego przez firmę miejsca i odwiedzić te regiony, z którymi byli związani ich przodkowie.

Chciałam odpowiedzieć na pytanie: Jak podróżować w sposób, który weźmie pod uwagę to, że każdy z nas jest inny, a wszystkie te różnorodności są w sumie tak złożone, jak cały świat, który nas otacza - powiedziała założycielka firmy Rebecca Fielding w rozmowie z Forbes.com. 

Właścicielka przyznała, że ludzie często są zszokowani widząc wyniki testu genetycznego. Jednak, chęć podróżowania, odkrywania nowych miejsc i poznania swojej historii jest tak silna, że chętnie decydują się na podróż śladami swoich przodków. 

Podróż zaplanowana na podstawie DNA wydaje się świetnym pomysłem
Fotografia: Pixabay

Podróż zaplanowana na podstawie DNA wydaje się świetnym pomysłem 

Luksus przede wszystkim

Na początek klient musi zamówić zestaw do pobierania próbek DNA. Gdy już będzie miał go pod ręką, za pomocą specjalnego gazika musi pobrać swój kod genetyczny pocierając wnętrze policzka. Szczelnie zamknięty pojemnik należy przesłać na adres firmy. Specjaliści przeprowadzą analizę i z ponad 80 regionów z całego świata określą miejsca, w których żyli przodkowie klienta.

Na wyniki badań trzeba jednak chwilę poczekać. Jak podaje Elledecor.com, szczegółowa analiza trwa od 10 do 12 tygodni. Jej koszt to 169 dolarów. Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku skorzystania z usług firmy i zarezerwowania wycieczki za pośrednictwem Travel Unwrapped, firma zwraca połowę kwoty przeznaczonej na przeprowadzenie testów. 

Wszyscy, którzy na wakacjach cenią sobie wygodę i luksus, nie muszą się martwić. Firma zapewnia, że współpracuje z najlepszymi, ekskluzywnymi hotelami. Dodatkowo, zapewnia odwiedzenie miejsc, które dla naszych przodków były szczególnie bliskie. Grzechem byłoby nie skorzystać.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów