Ta ukryta w lesie biblioteka to prawdziwy raj dla czytelników

Paulina Ermel 18.03.2019
Biblioteka
Fotografia: Shutterstock

Wyobraźcie sobie schowane głęboko w lesie, klimatyczne miejsce, w którym można poczytać książki. Macie je przed oczami? A my wiemy, gdzie znaleźć je w rzeczywistości!

Biblioteka ukryta w lesie to nie lada gratka dla miłośników książek i czytania. Takim miejscem jest Hemmelig Rom. Ta klimatyczna biblioteka idealnie wtapia się w scenerię otaczającej ją natury. I zdecydowanie zachęca do przekroczenia swojego progu!

Biblioteka ukryta w lesie

Hemmelig Rom to po norwesku "sekretny pokój". I takie też było pierwotne założenie twórców tego magicznego obiektu. Chcieli oni stworzyć geometryczną kabinę, która idealnie nadawałaby się na mieszkanie. 

Ostatecznie jednak Studio Padron stworzyło tutaj ukrytą w lesie bibliotekę. Hemmelig Rom to drewniany domek w kształcie sześcianu, który z zewnątrz idealnie wpasowuje się w klimat otaczającego go lasu. Z kolei wnętrza "sekretnego pokoju" kuszą przytulnością i bijącym z niego ciepłem.

Obiekt trudno znaleźć, gdyż ukryty jest naprawdę głęboko w lesie. Dopiero wieczorem i nocą wędrowców mogą ściągnąć do niego zapalone w budynku światła. Drewniane ściany domku zostały wykonane tak, aby wewnątrz belki stanowiły zarazem półki na książki. W ten sposób może się ich tu pomieścić naprawdę wiele. Do dyspozycji gościa znajduje się tutaj 200 metrów, na których usytuowane są m.in. wygodny fotel czy łóżko zachęcające do czytania.

Skorzystalibyście z takiej biblioteki?

A jeżeli zdecydowanie bardziej wolicie kupować książki niż je wypożyczać, mamy coś specjalnie dla was. Poznajcie 7 najpiękniejszych księgarni na świecie!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów