To jedna z najpiękniejszych bibliotek w Europie. A znajduje się w Polsce!

Paulina Ermel 07.05.2020
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
Fotografia: JACEK RAJKOWSKI/REPORTER

W dodatku jej ogrody odwiedzają tysiące turystów z całego świata. Już wiecie, o którą bibliotekę chodzi?

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce dobrze znane warszawiakom. Zachwyca ona nie tylko swoim majestatycznym wnętrzem i ogromną kolekcją książek, ale też kolorami budynku i ogrodami, które odwiedzają turyści z całego świata.

Nic dziwnego więc, że obiekt ten został uznany przez portal Lonely Planet za jedną z najpiękniejszych bibliotek w Europie! Byliście już kiedyś w BUW-ie? Jeśli nie, koniecznie musicie nadrobić.

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego - jedna z najpiękniejszych bibliotek w Europie

Charakterystyczny budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego zbudowany został w 1999 roku i od tego czasu biblioteka mieści się właśnie tutaj. Wcześniej - od 1816 roku - jej zbiory znajdowały się w jednym z budynków na kampusie centralnym Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Wnętrze biblioteki jest niezwykle przestronne i wysokie - w dodatku zwieńczone zostało szklanym dachem, który zapewnia czytelnikom niezwykły widok. Jednak nie tylko sama architektura budynku sprawiła, że BUW zyskał miano jednej z najładniejszych bibliotek w Europie. Placówka dysponuje bowiem także oryginalnymi ogrodami, które zdobią jej dach!

Stąd właśnie rozciąga się widok na Wisłę i panoramę miasta, które tak przyciągają turystów z całego świata. Właśnie tutaj mogą oni pospacerować, poczytać na łonie natury czy spędzić czas z bliskimi.

A wam podoba się BUW?

EN_01077700_2899
Fotografia: Eastnews
EN_01418123_0424
Fotografia: Eastnews
EN_00961802_0007
Fotografia: Eastnews
EN_01357026_0024
Fotografia: Eastnews

Te biblioteki są zachwycające. A części z nich mogliście nigdy nie widzieć nawet na zdjęciach!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów