Atrakcje w Toruniu. Gdzie warto się wybrać?

Nastazja Bloch 23.10.2018
Shutterstock
Fotografia: Shutterstock

Planujesz spędzić weekend w Toruniu i zastanawiasz się, jakie ciekawe miejsca oferuje to miasto? Zrobiliśmy zestawienie najlepszych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Atrakcje w Toruniu - Żywe Muzeum Piernika

Wbrew pozorom to miejsce wcale nie przypomina tradycyjnego muzeum, w którym ogląda się eksponaty w szklanych gablotach. Żywe Muzeum Piernika zabiera gości w dwie podróże w czasie, dzięki czemu poznawanie historii staje się prawdziwą przygodą. Interaktywne pokazy Mistrza Piernikarskiego I Wiedźmy Korzennej ujawniają tajemnice wypieku toruńskich specjałów. Na kreatywnych gości czekają warsztaty, podczas których każdy będzie mógł ozdobić swój piernik lukrem.

Zobacz także: Planujesz wyjazd do Zakopanego? Z tymi atrakcjami nie będzie czasu na nudę.

Atrakcje w Toruniu - Stare miasto

Toruń to przepiękne miasto z tradycjami. Zwiedzających jak magnes przyciąga magiczna Starówka oraz pomnik Mikołaja Kopernika. Nic dziwnego, już w 1997 roku zabytkowy, średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To jeden z najcenniejszych pod względem architektonicznym zespołów miejskich w całym kraju z pięknym Rynkiem i Ratuszem.

Atrakcje w Toruniu - Planetarium

Wszyscy wiemy, że najtrudniej zaplanować atrakcje dla dzieci. Planetarium wydaje się być obowiązkowym punktem na liście zwiedzających Toruń. W tym miejscu na ok. 40 minut możemy “odlecieć w kosmos i sięgnąć gwiazd”. Projekty astronomiczne są nie tylko widowiskowe, ale także edukacyjne. Podczas seansu zarówno dzieci jak ich rodzice dowiedzą się, jak zbudowany jest Wszechświat, poznają gwiazdozbiory oraz tajemnice wielu planet. Zatem jesli Wasze dzieco interesuje się kosmicznym światem, taka wycieczka z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Atrakcje w Toruniu - Dom Mikołaja Kopernika

Nie ulega wątpliwości, że Mikołaj Kopernik urodził się w Toruniu. W dwóch zabytkowych kamienicach należących niegdyś do jego rodziny znajduje się muzeum prezentujące sylwetkę wielkiego astronoma i jego dokonania.Dom Kopernika mieści się przy ulicy Kopernika 15/17 i należy do tak zwanych spichlerzodomów, które w dawnych czasach spełniały zarówno funkcje mieszkalne i były magazynem.

Atrakcje w Toruniu - Krzywa Wieża i Zamek krzyżacki

Zabytki, który w Toruniu nie brakuje, są najlepszym sposobem na poznanie historii miasta.  Unikalna Krzywa Wieża to średniowieczna baszta obronna, która swoją nazwę zawdzięcza znacznemu odchyleniu od pionu. Jej powstanie wiąże się z ciekawa miłosną legendą. Miłośnicy zamków będąc w Toruniu, mają okazję zwiedzić ruiny Zamku krzyżackiego, skąd rozpoczynano podbój Prus i tworzenie państwa krzyżackiego.  

Chcesz pojechać w inne miejsce? Zobacz jakie kierunki warto wybrać!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów