Atrakcje Poznań: Co warto zobaczyć odwiedzając stolicę Wielkopolski? 8 ciekawych miejsc!

Nastazja Bloch 09.11.2018
Poznań
Fotografia: Schutterstock

Co warto zobaczyć w Poznaniu? W stolicy Wielkopolski kryje się wiele tajemniczych i ciekawych miejsc. Nie ważne czy wybierasz się na romantyczny weekend czy odpoczynek z całą rodziną. Każdy odnajdzie coś dla siebie.  

Poznań oferuje mnóstwo atrakcji. Jak wybrać te najciekawsze? Wybraliśmy miejsca, które musisz koniecznie zobaczyć będąc w tym mieście. Poznań to nie tylko zabytki. Zwiedzając miasto warto spróbować regionalnych przysmaków, które przyrządzane są według specjalnej receptury.

Co warto zobaczyć w Poznaniu – Stary Rynek

Ratusz - obowiązkowy punkt każdej wycieczki.  Na jednej z wieży budynku codziennie o godzinie 12 ukazują się poznańskie koziołki, które dwunastokrotnie biją się rogatymi głowami. Obecnie w Ratuszu znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznania.

Co warto zobaczyć w Poznaniu – Brama Poznania ICHOT

Brama zlokalizowana jest w najstarszej części miasta, nad rzeką Cybiną. To pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa. W salach, przy pomocy nowych technologii, można poznać historie katedralnej wyspy oraz rozwoju miasta.

Co warto zobaczyć w Poznaniu – Rogalowe Muzeum Poznania

To żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Lekcja gwary, legenda o świętym Marcinie i tradycyjny sposób pieczenia rogali świętomarcińskich. Takie atrakcje czekają gości na miejscu. Po zwiedzaniu warto skosztować słynnych rogalików, które są najbardziej tradycyjnym deserem w regionie i wypiekane są od ponad 150 lat.

Co warto zobaczyć w Poznaniu – Blubry 6D

Atrakcje dla dzieci w Poznaniu? Blubry 6D czyli magiczny labirynt. W tym miejscu, niezależnie od wieku możesz poczuć się jak dziecko. Niesamowite efekty specjalne i technologia 6D zabiorą cię w świat poznańskich legend.

Co warto zobaczyć w Poznaniu – Muzeum Narodowe w Poznaniu

Muzeum Narodowe w Poznaniu składa się z dwóch budynków: historycznego wybudowanego w 1904 roku oraz nowego udostępnionego zwiedzającym w 2001 roku. Zbiory robią wrażenie. Zobaczysz tu m.in. Obraz Claude'a Moneta "Plaża w Pourville" czy największy w Polsce zbiór obrazów Jacka Malczewskiego. Dla najmłodszych uczestników na wstępie rozdawane są Walizka Muzealnych Tropicieli oraz Przewodnik Muzealnych Tropicieli, aby zwiedzanie było jeszcze ciekawsze

Co warto zobaczyć w Poznaniu - Międzynarodowe Targi Poznańskie

Poznań to najbardziej znane polskie miasto targowe. Nic dziwnego, że właśnie tutaj znajdują się największe w całej Europie Środkowo-Wschodniej Międzynarodowe Targi Poznańskie. Centrum wystawiennicze ma prawie 100 lat. Organizowane są tu targi nie tylko dla firm, ale także dla prywatnych ludzi. 

Co warto zobaczyć w Poznaniu – Palmiarnia

Tropiki w centrum Poznania. W tym miejscu rośnie ok. 17 tys. roślin należących do 700 gatunków z krajów podzwrotnikowych i równikowych. Dydaktyczno-wystawowa placówka botaniczna znajdująca się w poznańskim Parku Wilsona.

Co warto zobaczyć w Poznaniu – Jezioro Malta

Sztucznie utworzone Jezioro Malta to doskonałe miejsce na spędzenie letniego jak i zimowego dnia. Regularnie organizowane są tutaj kajakarskie mistrzostwa Europy. Lubisz aktywny wypoczynek? W pobliżu znajduje się Malta Ski. Znajdziesz tu takie atrakcje jak zjazd na pontonach, kolejka górska czy zimowy stok narciarski.

 

 Zobacz także: Wybierasz się do Gdańska? Zobacz najciekawsze atrakcje 

 Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów