Macie dosyć selfie? Ta artystka wyniosła sztukę robienia zdjęć w podróży na nowy poziom

Magdalena Barszczak 23.04.2019
Kobieta robi selfie
Fotografia: Shutterstock

Kto powiedział, że każde zdjęcie z urlopu musi być takie samo?

Moda na selfie nie mija, a telefony komórkowe mają coraz więcej opcji mających udoskonalić technikę robienia "sweet fotek". Są jednak tacy, którzy ich szczerze nienawidzą. Artystka Stephanie Leigh Rose podeszła do tematu w oryginalny sposób.

Zobacz także: Zaryzykował życie ukochanej dla zdjęcia na Instagramie. Internauci w szoku

Selfie przed katedrą Notre Dame, wieżą Eiffla, nad morzem, w kapeluszu i słonecznych okularach. Koniecznie w pełnym makijażu i starannie uczesanymi włosami. Do tego odpowiedni filtr i już można wrzucać zdjęcie na Instagrama. Czy to jedyny sposób na fotki z podróży? Okazuje się, że nie!

Stef umiera, czyli anty-selfie

Stephanie Leigh Rose stworzyła własny projekt w podróży "Stef dies" (Stef umiera - red). Zamiast idealnych warunków pogodowych i odpowiedniego światła większą rolę odgrywa tutaj pełna spontaniczność.

Kobieta... udaje martwą, pozując na tle atrakcji turystycznych. Seria ma prowokować do dyskusji na temat śmiertelności, funkcji fotografii i pobudzać wyobraźnię. Jest tylko jedna szansa na pstryknięcie zdjęcia. Nie ma też poprawek, jak na tradycyjnych selfie.

Bez specjalnego sprzętu, oświetlenia i odpowiednich warunków. Ja (artystka) i mój normalny dzień. Jeśli zdarzy się moment lub miejsce, które szczególnie mnie ujmie, robię zdjęcie. (...) Fotografie powinny być fizycznym dowodem na to, że „byłam tutaj” - pisze artystka na swojej stronie.

Jak wam się podoba inne spojrzenie na zdjęcia z podróży?

Zobacz także: Miasto, o którym zapomniał czas. Zostało pochłonięte przez pustynię

Lubicie podróżować? Poznajcie najbardziej niezwykłe wyspy na świecie. Każda z nich ma oryginalną historię

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów