Co dzieje się w Karpaczu? O tej anomalii grawitacyjnej mówią wszyscy

Anna Respondek 24.10.2018
Anomalia grawitacyjna w Karpaczu
Fotografia: Shutterstock

Naukowcy od dawna starają się rozwikłać tę zagadkę. 

Polska to naprawdę niezwykły kraj, w którym kryje się wiele zapierających dech w piersiach i niezapomnianych miejsc. Kolorowe jeziorka, Morskie Oko, piękne górskie widoki i spokojne morze. To wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Okazuje się jednak, że w Polsce można nie tylko zobaczyć niezwykłe miejsca, ale także przeżyć chwile wykraczające poza prawa fizyki. O jednej z nich zrobiło się wyjątkowo głośno, kiedy okazało się, że na jednej z dróg w Karpaczu auta... same jadą po górkę.

Niezwykła anomalia grawitacyjna w Karpaczu

"Uwaga! Sensacja! Twój samochód jedzie sam pod górę!" - taką właśnie tabliczkę spotkać można przy ulicy Strażackiej w Karpaczu Górnym. Co trzeba zrobić, aby sprawdzić tę tezę? Wystarczy wyłączyć silnik auta, wrzucić luz i czekać na magię. Oczywiście to niezwykłe zjawisko nie dotyka jedynie samochodów. Puszczona po drodze puszka również sama porusza się pod górkę, podobnie dzieje się z rozlaną wodą. 

Co na ten temat mówią naukowcy?

Jak tłumaczą to naukowcy? Według nich karkonoska anomalia to jedynie złudzenie optyczne, a droga tak naprawdę delikatnie opada. Drzewa, które przy niej stoją, są wyjątkowo odchylone od pionu, stąd wrażenie trasy, która pnie się do góry.

Byliście kiedyś w tym miejscu? ;)

Karpacz tablica
Fotografia: Youtube/Auto Turysta

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Masz ochotę na jesienny wyjazd we dwoje? Te cuda znajdziesz naprawdę blisko

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów