14.07.2017 11:26

Balenciaga znów wypuściła luksusową torbę na zakupy. Jeszcze droższą od tej "inspirowanej Ikeą"

Nowa propozycja od Balenciagi prezentuje się znacznie lepiej od poprzedniej torby na zakupy, łudząco podobnej do modelu Ikei.  

Balenciaga

Fotografia: East News

Poprzednim razem, kiedy ekskluzywna marka wprowadziła do sprzedaży torebkę inspirowaną siatką na zakupy, internet zatrząsł się w posadach. Wcale nie z powodu wyjątkowości produktu i chęci natychmiastowego zakupu wyrażonej przez tysiące. Ich warta ponad tysiąc dolarów propozycja łudząco przypominała charakterystyczną niebieską siatkę FRAKTA popularnego sklepu meblowego IKEA, za którą zapłacić trzeba dwa złote.

Podobieństwo nie umknęło uwadze szwedzkiemu gigantowi, który odpowiedział francuskiej marce wypuszczając zabawną reklamę, w której radzi, jak odróżnić ich oryginalny model od sporo droższego odpowiednika. 

Balenciaga vs Ikea

Fotografia: Instagram.com/popbee/

Balenciaga kontratakuje 

Ekskluzywny brand wcale się nie zraził i zaprojektował kolejną luksusową wersję torby na zakupy. Tym razem inspiracji nie szukali daleko, bo w swoich własnych sklepach stacjonarnych. Najnowszy model to luksusowa wersja papierowych toreb, w jakich sprzedawane są tam ubrania marki. 

Balenciaga

Fotografia: Balenciaga

Model wprowadzony teraz do sprzedaży internetowej różni się oczywiście tworzywem, z którego został zrobiony. Torba jest w 100% wykonana ze skóry cielęcej, ma skórzane uchwyty oraz srebrne logo. Jej koszt to 1.820 dolarów (ok. 6.700 złotych).

Trzeba przyznać, że tym razem wyszło całkiem ładnie. Zgodzicie się? ;)

Co sądzicie o torbie?