Nie uwierzycie, co będziemy jeść w nadchodzącym roku. Kwiaty i konopie to dopiero początek!

Julita Buczek 07.12.2018
trendy w jedzeniu
Fotografia: materiały prasowe

Co jedliśmy w 2018 roku, a co będziemy jeść w nadchodzącym 2019? Odpowiedź poznacie dzięki specjalnie przygotowanemu zestawieniu, które uwzględnił liczbę wyszukiwań użytkowników w popularnej aplikacji.

Uber Eats FoodCast to specjalny raport, który powstał w oparciu o liczbę wyszukiwań klientów w aplikacji Uber Eats w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Z raportu wynika, że jedną z głównych tendencji nadchodzącego roku będą potrawy wegańskie.

Co najchętniej wyszukujemy?

Na liście modnego jedzenia 2019 znalazło się wiele ciekawych pozycji, które z pewnością zaciekawią wszystkich fanów dobrego jedzenia. W dzisiejszym świecie upodobania żywieniowe zmieniają się bardzo szybko, a co za tym idzie, coraz trudniej określa się trendy na nadchodzące sezony. Można to jednak zrobić za pomocą śledzenia haseł wyszukiwania, właśnie tak trendy w jedzeniu określiła firma. Sprawdźcie, co znalazło się na liście:

  1. Jadalne kwiaty (kwiaty ogórecznika, lawendy i hibiskusa)
  2. Żywność i napoje na bazie konopi (nasiona, mleko i herbata)
  3. Seitan (substytut mięsa bogaty w białko)
  4. Manakeesh (także manakish - rodzaj chlebka, który jest popularny we wschodnim regionie Morza Śródziemnego, zwany także arabską pizzą)
  5. Hem (enzym nadający potrawom przygotowanym na bazie roślin czerwonej barwy; substytut mięsa)
materiały prasowe
Fotografia: materiały prasowe

Według danych zgromadzonych przez Uber Eats, w perspektywie 12 miesięcy spadnie popularność matchy oraz aloe vera. Wśród napojów będzie dominować kawa na zimno (cold brew).

Najpopularniejsze potrawy w 2018 roku

Uber Eats w swoim zestawieniu FoodCast zebrał również najpopularniejsze potrawy zamawiane przez klientów w 2018 roku. W Polsce były to potrawy wywodzące się głównie z kuchni azjatyckiej.

1. Tofu

2. Hummus

3. Pho

4. Potrawa wegańska

5. Czosnek

6. Seitan

7. Tahini

8. Kimchi

9. Miso

10. Orzech kokosowy

11. Bulgur

12. Imbir

13. Miód

14. Sriracha

15. Chia

16. Tempeh

17. Dynia

18. Dania bezglutenowe

19. Kurkuma

20. Matcha

materiały prasowe
Fotografia: materiały prasowe

Według Jeanette Mellinger, szefowej działu User Research w Uber Eats, wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa na temat spożywanych produktów, możemy spodziewać się ciągłego wzrostu popularności potraw przygotowywanych na bazie roślin.

Jak pokazują nasze dane, preferencje żywieniowe ciągle się zmieniają, a popularne produkty, takie jak jackfruit, mogą zostać zastąpione w 2019 roku przez inne substytuty mięsa. Wzrost świadomości społecznej sprawi, że weganizm stanie się coraz bardziej powszechny, stając się stylem życia dla milionów osób – powiedziała Jeanette Mellinger –  Liczba wyszukiwań klientów pokazuje również, że aplikacje do dostarczania żywności, takie jak Uber Eats, szybko przekształcają proces dostawy jedzenia. Zamawianie posiłków jedynie na zasadzie “niedzielnych małych grzeszków” żywieniowych ewoluuje, stając się coraz ważniejszą częścią naszego codziennego życia – dodała Mellinger.

Metodologia badań

Badanie FoodCast zostało przeprowadzone od maja do listopada 2018 roku. Przeanalizowano w nim 191 519 375 wyszukiwań użytkowników zamawiających potrawy przy użyciu aplikacji Uber Eats w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Te produkty wpływają na to jak wyglądasz. Sprawdź, co lepiej ograniczyć!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów