Nie każdy "fast food" to samo zło. Te można jeść bez wyrzutów sumienia

Anna Respondek 25.10.2017
Fast food
Fotografia: Pexels

Które z nich nam nie zaszkodzą?

Lekarze i dietetycy przestrzegają przed dietą, która skupiałaby się na daniach typu fast food. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że tego typu produkty szkodzą zdrowiu i w znacznym stopniu przyczyniają się do otyłości, która jest coraz większym problemem XXI wieku. 

Okazuje się jednak, że istnieją niektóre propozycje fast food, których spożywanie nie zaszkodzi naszemu organizmowi. Co z "szybkich dań" warto zamawiać w barach szybkiej obsługi, aby nie odczuwać wyrzutów sumienia? 

giphy-downsized

Burgery wołowe

Burgery to bardzo popularna propozycja, która zyskuje coraz więcej miłośników. Oczywiście, nie mówimy tu o hamburgerach zawierających w sobie kawałek "nibymięsa", którego składu lepiej nie znać. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej food trucków, które przykładają dużą wagę do jakości mięsa, a na każdym z nim można przeczytać napis "100 procent wołowiny". Dodatkowo w burgerach znajdziemy wiele zdrowych dodatków, takich jak ogórek, sałata czy pomidor. 

Gotowe kanapki

Nie mówimy oczywiście o wszystkich propozycjach pojawiających się na rynku. Najlepiej omijać kanapki, które zrobione są z pieczywa tostowego zawierającego wiele sztucznych i szkodliwych składników. Jednak w sklepach można kupić również inne propozycje, zarówno z białego pieczywa, jak i z ciemnego. 

giphy-downsized

Zdrowe zupy

Są znakomitą alternatywą w szczególności jesienią i zimą, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza. Można je dostać w różnych jadłodajniach czy barach mlecznych. Powstaje również wiele barów, które wydają jedynie zupy i mają naprawdę bogatą ofertę, pochodzącą z różnych stron świata. Każde podniebienie powinno zostać zaspokojone. 

Burrito

To specjał kuchni meksykańskiej, w którym zazwyczaj nie ma niezdrowych składników. Coraz częściej pojawia się w ofercie streetfoodowej. Składa się z pszennego placka, mielonego mięsa, fasoli, ryżu, warzyw i sosu. Jedynym elementem, który może budzić wątpliwości, jest pszenny placek, zazwyczaj nie wypiekany na miejscu. Restauracje wykorzystują gotowce, które mogą zawierać śladowe ilości chemii. 

giphy-downsized

Sałatka

Najlepiej zrobić ją samemu w domu, jeśli jednak nie mamy na to czasu, można kupić gotową sałatkę w wielu barach i w coraz większej ilości sklepów. Warto oczywiście zwrócić uwagę na jej skład, w szczególności jeśli zawiera gotowy sos. 

Znacie jeszcze jakieś szybkie propozycje dań, które są smaczne i zdrowe? ;)

giphy-tumblr (30)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów