Wybrano najlepsze wódki na świecie. W pierwszej dziesiątce dwie polskie marki

Redakcja 16.06.2017
Sklep monopolowy
Fotografia: East News

Producenci polskich wódek mają powody do zadowolenia. Dobre, bo polskie? :-) 

Ci, którzy przed każdą imprezą zastanawiają się na jaki trunek się skusić, już dłużej nie muszą zaprzątać sobie tym głowy. Jeśli dodatkowo chcą wspierać rodzimy rynek, wybór jest prosty. Ułatwi go magazyn Drinks International, który przygotował ranking "Klubu milionerów", czyli najlepiej sprzedających się marek wódki na świecie. Lista dotyczy tych, których sprzedaż w 2016 roku przekroczyła 1 milion 9-litrowych skrzynek. 

Najlepiej sprzedającą się wódką na świecie w ubiegłym roku był brytyjski Smirnoff, który osiągnął sprzedaż 25,5 miliona skrzynek. Na drugim miejscu uplasował się Absolut należący do francuskiej firmy. Ostatnie miejsce na podium zajęła ukraińska Chortyca. Tuż za podium znalazła się produkowana przez koncern CEDC polska Żubrówka, która może pochwalić się wynikiem 7,1 miliona sprzedanych skrzynek. 

Polska wódka to część tradycji, z której możemy i powinniśmy być dumni, podobnie jak Szkoci cenią sobie renomę, dziedzictwo i światowe sukcesy whisky. Dlatego cieszy nas pozycja naszych marek w globalnych zestawieniach najpopularniejszych alkoholi świata. Sukces Żubrówki odzwierciedla pozycję tej marki w Polsce, ale wciąż widzimy ogromny potencjał rozwoju zagranicą, na ponad 40 rynkach, na których jest ona oferowana. Podobnie ma się rzecz z marką Soplica, w przypadku której w ostatnich latach podwoiliśmy liczbę rynków zagranicznych, na których chcemy rozwijać ten wyjątkowy, odwołujący się do tradycji polskich nalewek produkt - powiedziała Alicja Jelec, Dyrektor Marketingu Wódek CEDC, a jej wypowiedź przytacza portal Hurtidetal.pl. 

Jak podaje Gazeta.pl, w rankingu doceniono także inne polskie trunki. Wystarczy wspomnieć o marce Krupnik, która zajęła zaszczytne 7. miejsce. Magazyn docenił także Soplicę, która okazała się piątą najszybciej rosnącą marką. Na uwagę zasługują także inne marki.

Spośród tych, które zanotowały największy wzrost sprzedaży w porównaniu z 2015 roku, docenić należy ponownie Soplicę, która znalazła się na czwartej pozycji i podniosła poziom sprzedaży o 23 procent, jak również Żubrówkę (6. miejsce), Żytniówkę (7. miejsce) i Krupnik (8. miejsce). 

giphy-downsized (22)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów