Wybrano najlepsze wino świata. Można je kupić w Lidlu w bardzo przystępnej cenie

Anna Respondek 07.12.2017
Wino
Fotografia: Pexels

Jego cena zachwyca.

W ofercie Lidla znalazł się prestiżowy produkt Fortezza Dei Colli Chianti Classico Riserva, który zdobył złoty medal w konkursie nazywanym "Oscarami świata wina". Pierwsze miejsce dzielił wraz 13 innymi napojami alkoholowymi.

International Wine Challenge to jeden z najważniejszych winiarskich "wyścigów". Od ponad 30 lat wyznacza trendy i uznawany jest za niezwykle sprawiedliwy, ponieważ do konkurencji można zgłosić tylko te wina, które dostępne są dla większości społeczeństwa. W procesie wybierania z każdej butelki zrywane są etykiety, aby nie można było rozpoznać producenta. 

Choć można się dziwić, że tak prestiżowy konkurs wyróżnił wino za jedyne 33 złote, to jednak wygrało ono z wieloma innymi Chianti, których ceny zaczynały od 140 złotych za butelkę. Jak przyznali jurorzy, zachwycił ich bukiet wina. Na stronie konkursu można przeczytać, z czego dokładnie się składa.

Piękny aromat piwonii, z czerwonymi owocami jagodowymi, malinami i żurawiną, z doskonałą spójnością tanin (związek chemiczny, pochodna fenoli - przyp. red.), gładką strukturą i bardzo długim wykończeniem - opisali wino.

Paul Gibson, dyrektor do spraw zakupów w brytyjskiej sieci dyskontów, przyznał, że Fortezza Dei Colli było najtańszym winem biorącym udział w konkursie, a klienci nie muszą wydawać majątku, aby napić się naprawdę dobrego trunku.

To nie pierwszy raz, kiedy wino dostępne w Lidlu uzyskało prestiżową nagrodę. W czerwcu 2017 roku Crémant de Bourgogne Blanc NV za około 37 złotych również zostało docenione w International Wine & Spirits Competition. W konkurencji pokonało markowe propozycje, droższe kilkukrotnie.

Nagrodzone wino z zieloną etykietą nie jest niestety dostępne w Polsce, jednak można je kupić w Wielkiej Brytanii. W Polsce, podczas tygodni włoskich, do Lidla trafia kuzyn zwycięzcy, Fortezza Dei Colli Chianti Classico, z niebieską etykietą. 

Próbowaliście kiedyś "kuzyna" zwycięzcy? ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów