Wrocławska restauracja La Habana ma menu dla zwierząt. "Popularnością cieszy się cygaro dla psów"

Redakcja 26.01.2017
Pies
Fotografia: Pixabay

Na widok tych dań czworonożnym gościom z pewnością poleci ślinka. 

Potrawy ze strusia, indyka, drobiu i łososia - brzmi smakowicie, prawda? Te i inne wykwintności oferuje restauracja La Habana we Wrocławiu. Od innych restauracji wyróżnia ją to, że prawdopodobnie jako pierwsza w regionie wspomniane wyżej smakołyki oferuje naszym czworonożnym pupilom. Tak, w tej kubańskiej restauracji na psy i koty czeka przygotowana z myślą o nich specjalna karta dań. 

Kocham zwierzęta i nie widzę powodu, aby nie gościć ich w moim lokalu. Można tutaj przyjść rodzinnie razem z psem czy kotem. Miska ze świeżą wodą stała tutaj od dawna, a teraz zwierzęta mogą tutaj zjeść smaczny i zdrowy posiłek - powiedziała Alba Holder Piedra, właścicielka restauracji w rozmowie z Visitwroclaw.eu. 

Restauracja oferuje dania kuchni kubańskiej i hiszpańskiej
Fotografia: www.instagram.com/explore/locations/933109005/la-habana/

Restauracja oferuje dania kuchni kubańskiej i hiszpańskiej

Dania na cztery łapy

Choć na początku restauracja serwowała dania wyłącznie dla psów, właścicielka szybko rozbudowała kartę dań i dodała w niej potrawy, na których widok każdy kot zacznie przyjemnie mruczeć. Do wyboru są dania z dziczyzny, ryb, kaczki, strusia, a nawet mięsne cygara. Uzupełnieniem składników są warzywa. Oczywiście, na wszystkich spragnionych czworonogów czeka też woda, która szybko ukoi ich pragnienie. 

Sporą popularnością cieszy się cygaro. Pytają - cygaro? Tak, cygaro dla psów. Specjalny, suchy pokarm. Klientom pomysł bardzo się spodobał. Byli zaskoczeni, gdy zobaczyli menu. Wiedzieli, że mogą przychodzić do restauracji z pupilem, ale nie wiedzieli, że jest specjalne menu. Przychodzą, pies je. Rodzina je i jest spokojnie - powiedziała Alba Holder Piedra w rozmowie z Rmf24.pl. 

Choć psy po lokalu mogą poruszać się swobodnie, właścicielka prosi, aby koty pozostawały w klatkach. Spotkanie z psem mogłoby przecież skończyć się tragicznie. Koty są też bardzo ciekawskie i nie od dziś wiadomo, że bardzo uwielbiają odkrywać nowe zakamarki, a jeśli jeszcze mogą się w nich ukryć, mogą zniknąć nawet na kilka godzin. 

Nie tylko Wrocław

Co bardzo cieszy, kubańska restauracja ulokowana we Wrocławiu nie jest jedyną, której właściciele myślą o czworonogach. Coraz więcej restauracji w Polsce zaprasza "do stołu" naszych pupili. Przykładem niech będzie warszawska restauracja "Przegryź", która nie tylko pozwala psom przebywać w lokalu, ale także oferuje im specjalne, pieskie menu. Lokali przyjaznym psom jest jednak o wiele więcej. Wśród nich "Pub Lolek" na Polu Mokotowskim, "Biały Domek", "Dziki Zakątek", czy chociażby "Cafe Melon". W tych miejscach psy mogą liczyć nie tylko na miskę wody, ale także zdrowy przysmak. 

Choć z roku na rok coraz więcej restauracji otwiera się na czworonogi, wciąż są właściciele, którzy boją się wpuścić psa do lokalu. Czasem usprawiedliwiają się tłumacząc, że obawiają się sanepidu. Niepotrzebnie. To przecież właściciel ustala, czy do jego lokalu mogą wchodzić zwierzęta.

Alba Holder Piedra, właścicielka restauracji
Fotografia: www.facebook.com/cuba1900/

Alba Holder Piedra, właścicielka restauracji 

Restauracja La Habana to niezwykle klimatyczne miejsce
Fotografia: www.facebook.com/cuba1900/

Restauracja La Habana to niezwykle klimatyczne miejsce

W restauracji nie tylko dobrze zjemy, ale również zatańczymy salsę
Fotografia: www.facebook.com/cuba1900/

W restauracji nie tylko dobrze zjemy, ale również zatańczymy salsę 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów