W ten sposób herbatę pije wielu ludzi. Okazuje się, że może to spowalniać chudnięcie i źle wpływać na zdrowie

Katarzyna Leszczyńska 14.11.2017
Jedna rzecz w herbacie utrudnia odchudzanie
Fotografia: pexels.com

Wszystko przez jeden dodatek.

Herbata uważana jest za jeden z najzdrowszych trunków. Choć mówi się, że nie powinno się jej pić z cytryną, znaleziono również sposób na to, żeby obejść tę zasadę. Mimo wszystko ludzie piją ją w różnych momentach życia, np.: na rozgrzanie, uspokojenie, a nawet przyspieszenie metabolizmu i w skutku schudnięcie. Okazuje się jednak, że pijąc ją w jeden sposób, nie ułatwi nam to zrzucenia zbędnych kilogramów.

Jak się okazuje, diabeł tkwi w dodatkach. Zazwyczaj ludzie dosładzają sobie herbatę, która sama w sobie jest dość gorzkim napojem. Nie ważne, czy stosujemy biały cukier, trzcinowy, słodziki, czy miód. W przypadku tego ostatniego warto przypomnieć, że w wysokiej temperaturze traci swoje właściwości i tak naprawdę zostaje sam cukier. Każda z tych substancji dostarcza do naszego organizmu dodatkowych kalorii. Zdaniem ekspertów, właśnie przez to możemy mieć problemy ze zrzuceniem kilogramów, których chcemy się pozbyć. Naukowcy udowodnili też, że mleko pozbywa herbatę antyoksydantów, które są zbawienne dla ludzkiego organizmu.

Cukier w herbacie utrudnia chudnięcie
Fotografia: pexels.com

Cukier jest niekorzystny dla człowieka

Amerykańscy naukowcy nie pozostawiają złudzeń. Zwłaszcza, że nie od dziś wiadomo, że cukier nie wpływa korzystnie również na ludzkie zdrowie. Właśnie w nim badacze widzą przyczynę epidemii otyłości, która od wielu lat jest popularna w Stanach Zjednoczonych i Europie. Okazało się, że ma też niekorzystny wpływ na mózg człowieka i jego pamięć, a zawarty jest nie tylko w swojej czystej postaci – bardzo dużo dodaje się go również do jedzenia.

Do herbaty bez cukru można się łatwo przyzwyczaić. Jak się okazuje są również sposoby na to, żeby dodanie cytryny nie było dla nas szkodliwe. Warto zatem zrezygnować ze słodszych dodatków i mleka, które nie są korzystne dla naszej sylwetki. Jeżeli natomiast nie potrafimy obyć się bez cukru – lepiej postawić na ten naturalny, np.: stewię lub ksylitol.

Nie każda herbata jest zdrowa
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów