Tymi napojami lepiej nie popijać posiłków. Niektóre z nich naprawdę mogą zaskoczyć

Katarzyna Leszczyńska 27.12.2017
Napoje, którymi lepiej nie popijać jedzenia
Fotografia: pixabay.com

Pijemy je każdego dnia.

Nie od dziś wiadomo, że posiłki najlepiej popijać wodą, która wspomaga ich trawienie. Wiele osób twierdzi jednak, że nie tylko ona. Jesteśmy nauczeni, że lampka wina do posiłku jest czymś naturalnym. Oprócz tego wiemy też, że również zielona herbata przyspiesza trawienie. Okazuje się jednak, że nasze przekonania mogą być błędne i wielu z nas popija posiłki napojami, których lepiej do tego nie wykorzystywać.

Naukowcy udowodnili, że popijanie posiłków czymkolwiek nie jest najlepszym pomysłem. Picie podczas jedzenia rozrzedza soki żołądkowe, przez co spowalniane jest trawienie. Najlepiej wyzbyć się tego zwyczaju, a jeżeli nie potrafimy, postawić na wodę oraz niesłodzone napoje, np.: soki lub zioła. Nie można ich jedna pić bezpośrednio do posiłku. Najlepiej pół godziny przed lub po nim.

Niektórymi napojami nie powinno się popijać posiłków

Istnieją takie napoje, które często wykorzystujemy popijając posiłek, a nie powinniśmy tego robić pod żadnym pozorem. Niektóre z nich mogą zaskoczyć, podobnie jak produkty, których nie powinno się ze sobą łączyć.

Słodkie napoje gazowane

Ten wybór jest oczywiście najgorszy. Tego typu napoje dostarczają nam bardzo dużo cukru, który i tak jest już przyjmowany przez nas w posiłku. Oprócz tego są bogate w dużą ilość chemii, która nie jest korzystna dla naszego zdrowia.

Herbata

Popijanie nią posiłków spowalnia wchłanianie istotnych substancji odżywczych, których dostarczamy sobie przez jedzenie. Są to: żelazo, magnez oraz wapń. Choć wydawać się może, że jest zdrowa, lepiej postawić na prawdziwe zioła.

Nie należy popijać posiłku herbatą

Kawa

Podobnie jak herbata, spowalnia wchłanianie substancji odżywczych. Wszystko przez zawartą w niej kofeinę. Kawę lepiej pozostawić sobie zatem na deser. I nie chodzi tylko o popijanie nią obiadu. Przy śniadaniu również działa w ten sam sposób.

Wino

To może zaskoczyć najbardziej. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wino wspomaga trawienie, zwłaszcza ciężkich mięs. Ogranicza jednak wchłanianie żelaza, w które są one bogate. A zbyt mała jego ilość może przyczynić się nawet do powstania anemii.

Choć jest to smutne, zwłaszcza w przypadku wina, warto poczekać z jego piciem. Woda z cytryną również może być smaczna, a na pewno będzie o wiele zdrowszą opcją do popicia posiłku.

Wina nie należy pić do posiłku
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów