Ten alkohol sprawi, że poczujesz się seksownie. Wcale nie jest to wino

Magdalena Kulej 30.05.2018
Ten alkohol sprawi, że poczujesz się seksownie. Wcale nie jest to wino
Fotografia: shutterstock.com

Naukowcy już sprawdzili, po który drink warto sięgać na randce, by poczuć się pewniej i... seksowniej. 

Jeżeli tobie też randka kojarzy się z wieczorem przy czerwonym winie, przy kolejnej okazji zastanów się, czy nie zdecydować się na nieco inny trunek dodający odwagi. Bo, jak potwierdzają brytyjscy naukowcy z Public Health Wales and King's College, to nie wino sprawia, że na spotkaniu z mężczyzną czujemy się seksowniejsze.

Zobacz także: Domowe wino z winogron! Podpowiadamy jak je zrobić

Jak informuje „The Independent”, badania opublikowane w czasopiśmie „BMJ Open” bazują na danych zgromadzonych od grupy 30 tys. młodych osób z 21 krajów. Sprawdzono, jakie reakcje u każdej z tych osób wywołują poszczególne rodzaje alkoholu. Wyniki? Zaskakujące!

Osoby, które na randce sięgały po czerwone wino faktycznie częściej czuły się rozluźnione i zrelaksowane. Taki wpływ miało wino na 53% badanych. Nieco mniej, bo 50%, odczuło ten stan po spożyciu piwa. Ale to nie rozluźnienie, a poczucie własnej seksowności zwróciło szczególną uwagę naukowców.

Zobacz także: Ten alkohol działa przeciwbólowo lepiej niż paracetamol 

Okazuje się, że taki wpływ na naszą psychikę ma… gin. Potwierdziło to aż 40% badanych. Podobne skutki można odczuć po wypiciu wódki, rumu lub whisky. W przypadku wina i piwa takie działanie zgłosiło zaledwie 19% osób.

Zatem wszystko jasne. Chcesz emanować seksapilem? Wino zostaw na babskie spotkania z koleżankami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów