Ta lemoniada nie wygląda zbyt apetycznie, ale wyleczy kaca

Beata Dżumaga 07.04.2017
Lemoniada, która leczy kaca, to hit Instagrama.
Fotografia: Pixabay.com

To idealny napój na ciężki poranek po imprezie.

Lemoniada, która leczy kaca? To możliwe. Na Instagramie trenduje nowy superfood – czarna lemoniada o prawdziwie magicznych właściwościach. Ten napój pomaga oczyścić nasz organizm i usuwa nagromadzone w nim toksyny. Ponadto czarna lemoniada jest dobrym środkiem w walce z niestrawnością i innymi dolegliwościami żołądkowymi.

Zdrowotne właściwości czarnej lemoniady wynikają z jej oryginalnej receptury. Bazą napoju, z wyglądu przypominającego ropę, jest węgiel aktywny, przyrządzany z łupin kokosowych, torfu i drewna. Ponadto w skład najmodniejszej obecnie lemoniady wchodzi sok z cytryny i limonki oraz syrop klonowy. Właśnie dzięki tym wszystkim elementom po czarną lemoniadę warto sięgnąć także wtedy, kiedy męczy nas kac.

Czarna lemoniada to hit na Instagramie.
Fotografia: Instagram.com/life.of.kid/

Czarna lemoniada to hit na Instagramie.

Najmodniejszy napój tego lata?

Coraz więcej użytkowników Instagrama chwali się swoimi zdjęciami czarnej lemoniady - wystarczy wejść na serwis i wpisać hashtag #blacklemonade. Wiele wskazuje na to, że ten nietypowy koktajl ma szansę stać się najmodniejszym napojem sezonu. To świetna opcja zwłaszcza na sezon wiosna-lato, kiedy z myślą o wakacjach wiele osób decyduje się na parodniowy detoks, chcąc oczyścić swój organizm, i pracuje nad idealną sylwetką.

Czarna lemoniada jest świetnym lekarstwem na kaca.
Fotografia: Instagram.com/dkonshak/

Czarna lemoniada jest świetnym lekarstwem na kaca.

Jak to zrobić?

Chociaż czarna lemoniada nie jest jeszcze w Polsce ogólnodostępna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować ją samemu, w domowym zaciszu. Wystarczy zaopatrzyć się w wodę, cytrusy, syrop klonowy (opcjonalnie miód), oraz węgiel aktywny. Warto mieć wszystkie te składniki w swojej kuchni przed kolejną imprezą, aby następnego poranka wypróbować magiczne właściwości czarnej lemoniady na sobie samym ;)

Magiczne właściwości czarna lemoniada zawdzięcza węglowi aktywnemu.
Fotografia: Instagram.com/crbn.io/

Magiczne właściwości czarna lemoniada zawdzięcza węglowi aktywnemu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów