Szwajcarska czekolada tylko dla kobiet zawiera mieszankę siedmiu ziół. Nie bez powodu

Redakcja 07.11.2016
Czekolada na PMS z ziołami
Fotografia: Pixabay

O takim lekarstwie marzy każda. Pyszny smak, który zamiast wywoływać poczucie winy - wyraźnie poprawia humor. 

Ten tekst zainteresuje głównie kobiety i mężczyzn, którzy nie mogą patrzeć na cierpienie swoich ukochanych. Nie od dziś wiadomo, że mało jest na świecie rzeczy, które podczas miesiączki tak podnoszą kobietę na duchu, jak czekolada. Można jej wtedy zjeść trochę więcej niż zazwyczaj, ponieważ organizm kobiety podczas "tych dni" potrzebuje większej dawki kalorii. Dlatego ta szwajcarska czekolada jest wynalazkiem, który zasługuje na szczególną uwagę. 

Marc Widmer ogłosił, że udało mu się stworzyć czekoladę, która skutecznie łagodzi bóle menstruacyjne. Jego czekolada, Frauenmond, zawiera mieszankę siedemnastu ziół, które pochodzą ze szwajcarskich gór. Fanki bardzo słodkiej, mlecznej czekolady będą jednak zawiedzione. Sensacyjny produkt zawiera w sobie 60 procent kakaa. Produkcja ruszy pełną parą, kiedy cukiernik uzbiera na portalu crowfundingowym Funders.ch odpowiednią sumę. Za tabliczkę trzeba będzie jednak troche zapłacić - bo około 50 złotych.

Serotonina, endorfiny

Moim celem jest sprawienie, aby menstruacja była dla kobiet bardziej komfortowa – powiedział Widmer w rozmowie z lokalną gazetą "20 Minuten". Magiczne działanie czekolady Frauenmond jest zasługą interakcji, która zachodzi między ziołami a molekułami czekolady. Zjedzenie kilku kawałków powoduje wydzielenie się serotoniny, co poprawia humor i uspokaja. Widmer twierdzi, że czekolada poprawia ogólne samopoczucie. 

Jak podaje "Daily Mail" pogląd, że czekolada jest przyjaciółką kobiety podczas okresu znany jest od dawna. Ciemna czekolada, która zawiera co najmniej 60 proc. kakaa bogata jest w magnez, który pomaga w walce ze skurczami i dodaje energii. Po zjedzeniu czekolady wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Taka tabliczka pełna jest przeciwutleniaczy. Z ilością zjedzonej czekolady nie warto jednak przesadzać - wystarczy tylko kilka kostek. 

Czekolada na miesiączkę
Fotografia: www.funders.ch/frauenmond
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów