Starbucks wie, jak przekonać nas do kupowania kawy. Dzięki tej sztuczce, klient ma wydawać w kawiarni więcej

Redakcja 08.08.2017
Starbucks
Fotografia: Pixabay

Już wkrótce kupowanie kawy w Starbucksie może być czystą przyjemnością. 

Starbucks to jedna z najbardziej znanych sieci kawiarni na świecie. Ponieważ na rynku ma poważną konkurencję, robi co może, aby tylko przyciągnąć nowych klientów i zatrzymać ich na dłużej. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że być może już wkrótce będzie potrafiła przewidzieć wszystkie nasze pragnienia. 

Jak podaje portal Thestreet.com, Starbucks pracuje nad wdrożeniem sztucznej inteligencji, która ma przewidzieć, czego klienci chcą, zanim oni sami będą wiedzieli, że właśnie na to mają ochotę. Program oficjalnie nazywa się "Digital Flywhell" i w zamyśle ma znać od podszewki wszystkie zwyczaje członków programu lojalnościowego "Starbucks Rewards". 

Po przeanalizowaniu historii zamówień, które można znaleźć w aplikacji Starbucks, program będzie wiedział, na jaką kawę, lub na jaki smakołyk prawdopodobnie mamy dziś największą ochotę. Przy wyborze weźmie takie czynniki jak chociażby dzień tygodnia, porę dnia, święto, a nawet pogodę. Jeśli więc danego dnia będzie padać deszcz, Starbucks zaproponuje nam inną kawę niż dnia słonecznego. Wykorzysta do tego historię naszych zamówień i zawarte w nich preferencje. 

Starbucks jest światowym liderem w łączeniu wyjątkowych doświadczeń w obcowaniu z marką, z punktu widzenia konsumenta i użytkownika, zarówno w świecie rzeczywistym, jak i poprzez cyfrowe urządzenia mobilne. Oni cały czas prą do przodu, wdrażając swoją strategię "cyfrowego koła zamachowego", która pozwala im w dynamiczny sposób integrować świat cyfrowy i rzeczywisty - powiedział Brian Solis, główny analityk w firmie Altimeter w rozmowie z Thestreet.com.

To jednak nie koniec niespodzianek. Starbucks pracuje nad nową funkcją swojej aplikacji, która pozwoli zamawiać kawę w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Dzięki niej klienci będą mogli złożyć zamówienie u wirtualnego baristy, które po dokonaniu płatności zostanie przesłane do najbliższej kawiarni tej sieci. 

Dobry pomysł? Naszym zdaniem rewelacyjny ;-) 

giphy-downsized (50)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów