Ramsay zdradza 3 zasady jedzenia w restauracji. Dzięki nim zapłacimy mniej

Redakcja 02.06.2017
Gordon Ramsay
Fotografia: East News

Odrobina pomysłowości i sprytu potrafią zdziałać cuda. 

Gordon Ramsay, jeden z najbardziej znanych kucharzy na świecie, zdradził zasady, których należy przestrzegać jedząc w restauracji. Dzięki temu nie tylko miło spędzimy czas, ale również nie pozwolimy, aby ktoś wystrychnął nas na dudka. 

Ramsay to jeden z najpopularniejszych kucharzy świata. Sławę zyskał dzięki występom w kontrowersyjnych programach kulinarnych, w których nie szczędził przykrych słów właścicielom restauracji. Sam jest posiadaczem kilku lokali, a nawet autorem książek kucharskich. 

Kucharz, który ma na swoim koncie kilkanaście gwiazdek Michelin, postanowił ułatwić życie wszystkim, którzy kochają jeść w knajpach i zdradził kilka złotych zasad, których on sam przestrzega, gdy tylko przyjdzie mu jeść poza domem. 

Przede wszystkim radzi, aby unikać "specjalności dnia". Gdy więc na karcie dań zobaczymy napis "Szef kuchni poleca", lepiej przejdźmy do następnych pozycji w menu. 

Specjalności dnia tworzy się tylko po to, by danego dnia je zjedzono. Kiedy więc lista zawiera dziesięć "specjalności" to znak, że nie są one już "specjalnościami" - powiedział Gordon Ramsay, a jego wypowiedź przytacza Dailymail.co.uk. 

giphy-downsized (17)

Wyśmienite danie? Nie, dziękuję

Kucharz radzi również, aby wystrzegać się przesadnie wychwalanych dań. Gdy więc kelner proponując je używa takich słów jak "znakomite", czy "najlepsze w kraju", powinna zapalić nam się czerwona lampka. Nie wiemy bowiem, kto jest autorem tych sformułowań. 

Kolejna zasada dotyczy zamawiania wina. Przede wszystkim nie powinniśmy bać się rozmowy z sommelierem. Dobrym rozwiązaniem jest podanie ceny, którą chcemy zapłacić za kieliszek wina bądź całą butelkę. To dobry sposób, żeby nie przepłacić. Zawsze warto zapytać również o te wina, które nie trafiają na stół ze względu na chociażby zadrapane etykiety. Jest duża szansa, że są wyjątkowo dobre, a przez swoje "uszkodzenie" ich cena jest niższa.

Boimy się rozmawiać z sommelierami, bo myślimy, że zostaniemy "naciągnięci". Powiedz więc sommelierowi, że prosisz o kieliszek dobrego wina, ale powiedz też, ile chcesz za niego zapłacić - powiedział Gordon Ramsay, a jego wypowiedź przytacza Dailymail.co.uk.

Patent na wygodę 

Zdaniem Gordona Ramsaya jest bardzo prosty sposób na to, aby w restauracji dostać dobry stolik i taki, przy którym będziemy czuć się komfortowo.

Jeśli planujesz kolację dla dwóch osób, zarezerwuj stolik dla trzech. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że obsługa nie da wam najgorszego stolika gdzieś w kącie - powiedział Gordon Ramsay, a jego wypowiedź przytacza Dailymail.co.uk. 

Gdy więc kolejnym razem przekroczymy próg restauracji, warto pamiętać o zasadach Gordona Ramsaya. Lepszy stolik i niższy rachunek to przecież nie byle co ;-)

Zobacz także: Gordon Ramsay w samolocie nie pozwala dzieciom siedzieć obok niego i żony. Jego metody wychowawcze są zaskakujące

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów