Przepis na nalewkę bursztynową. Możesz zrobić ją sam!

Julita Buczek 10.10.2018 AKTUALIZACJA: 13.10.2020
nalewka z bursztynu
Fotografia: Shutterstock

Nalewka bursztynowa może mieć pozytywny wpływ na nasz organizm. Sprawdź przepis na nalewkę i zrób ją w domu!

Nalewka bursztynowa posiada bardzo dużo właściwości leczniczych, które mogą mieć zbawienny wpływ na leczenie reumatyzmu, astmy. Wpływa również kojąco na rany oraz obniża ciśnienie.

Właściwości lecznicze bursztynu

W medycynie naturalnej zaleca się, aby sproszkowany bursztyn położyć pod pościel, ponieważ może wyleczyć bezsenność. Lecznice oleje i syropy z bursztynu mogą przyśpieszyć gojenie się ran. Nalewka z bursztynu była używana również podczas dolegliwości reumatycznych.

Przeprowadzone badania wykazały, że bursztyn zawiera bardzo dużo mikroelementów, jak:

Właściwości bursztynu lubi wykorzystywać medycyna naturalna. Podobnie jest z nalewką bursztynową, którą można przygotować samemu w domu. Nalewkę pijemy jesienią i zimą, kiedy panuje grypa, a także w stanach zapalnych dróg moczowych oraz nerek. Płynem można nacierać klatkę piersiową, skronie, kark środek stóp. Przy migrenach i bólach głowy nalewka pomoże, kiedy wmasujemy ją w skronie. Jeśli cierpisz na bóle reumatyczne, należy natrzeć chore stawy. Rozcieńczoną nalewkę można stosować jako płukankę przy stanach zapalnych gardła.

Wiele sklepów oferuje gotową maść z bursztynu, sprawdzi się ona świetnie podczas leczenia stłuczeń, żylaków czy nawet bolących po ćwiczeniach mięśni.

Nalewka bursztynowa - przepis

Przepis na nalewkę bursztynową jest bardzo prosty, dlatego jego wykonanie nie przysporzy ci problemów. Do przygotowania nalewki potrzebny jest miałki bursztyn. Kamień musi być naturalny, ponieważ na rynku jest wiele podróbek i bardzo łatwo o pomyłkę.

Składniki:

  • około 50 gram nieoszlifowanego bursztynu,
  • 0,5 litra spirytusu

Przygotowanie:

  1. Bursztyn miażdżymy w moździerzu i myjemy.
  2. Wsypujemy bursztyn do słoika, a następnie dolewamy cały spirytus. Naczynie należy odstawić w ciepłe i ciemne miejsce na minimum 10 dni. Co kilka dni należy potrząsać słoikiem.
  3. Po 10 dniach nalewka powinna mieć złoty kolor.

Nalewka bursztynowa - cena

Jeśli nie chcesz wykonać nalewki w domu, możesz kupić gotową w sklepie. Cena nalewki uzależniona jest od pojemności opakowania. Ceny wahają się od 8 do 20 złotych.

Wypróbujesz ten przepis?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
Fotografia: Shutterstock

1. Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów