Tę wodę połyka się wraz z opakowaniem. To koniec ery plastikowych butelek

Redakcja 13.04.2017
Woda Ooho
Fotografia: East News

Picie wody jeszcze nigdy nie było tak proste. 

Twórcy wody Ooho zapowiadają rozpoczęcie masowej produkcji. 

Ooho nie jest pomysłem nowym, mogliśmy o nim usłyszeć kilka lat temu. Dziś zainteresowanie projektem jest tak duże, że jego twórcom udało się zebrać środki na rozwój interesu. Produkt został już dopracowany i właśnie rusza jego produkcja. 

Pomysłodawcami są trzej studenci z Londynu - Rodrigo García González, Pierre Paslier oraz Guillaume Couche. To właśnie oni stoją za stworzeniem ciekawej alternatywy jadalnego pojemnika na wodę. 

Jak podaje portal Ekologia.pl, jadalne naczynie powstało w wyniku procesu steryfikacji, który jest powszechnie wykorzystywany w kuchni molekularnej. Zostało wykonane z mieszanki alginianu sodu (pochodzącego z jadalnych alg) i chlorku wapnia. Twórcy Ooho przekonują, że to woda, którą można połykać wraz z opakowaniem. 

Tanie i ekologiczne

Co szczególnie ucieszy tych, dla których codziennym problemem jest zmieszczenie butelki wody w torbie, jest fakt, że kulki z powodzeniem dopasują się do wolnej przestrzeni na przykład w pojazdach. Są również na tyle wytrzymałe, aby można je było przewozić na długich trasach. 

W zamyśle woda Ooho ma również pomóc uporać się z plastikowymi odpadami i zanieczyszczaniem środowiska. Co więcej, kulki wypełnione wodą są nie tylko ekologiczne, ale również dużo tańsze w produkcji niż zwykłe plastikowe butelki. 

Chętni, którzy chcieliby skosztować Ooho muszę chwilę poczekać. Jak czytamy na stronie Skippingrockslab.com, na ten moment woda sprzedawana jest na różnego rodzaju wydarzeniach, głównie sportowych, w Londynie, San Francisco i Bostonie. Ci, którzy są zainteresowani produktem, proszeni są o kontakt z jego twórcami za pośrednictwem strony internetowej. 

Woda w kulce czy w butelce? [WIDEO - SONDA]

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów