Lody na kaca? To nie żart. Dzięki nim szybko staniesz na nogi!

Magdalena Barszczak 14.06.2018
lody
Fotografia: Shutterstock.com

Ich sekretna receptura jest doceniana od wieków!

Budzisz się rano, otwierasz oczy, a wszystko kręci się jak rollercoaster. W ustach Sahara, głowa pęka, a żołądek masz zaciśnięty na supeł. Brzmi znajomo? Niestety, leku na kaca jeszcze nie wynaleziono. Można jedynie złagodzić jego nieprzyjemne objawy.

Zobacz także: W tej firmie możesz wziąć wolne z powodu kaca. I to kilka razy w roku

Te lody pomogą zwalczyć kaca

Jeśli żadna metoda walki z syndromem dnia następnego nie okazała się na tyle skuteczna, by poświęcić jej więcej uwagi, mamy dla was nową propozycję. Oto lody na kaca! To nie żart. Mają smak grejpfuta i zawierają sok z howenii słodkiej, czyli japońskiego drzewa rodzynkowego.

Eksperci są zgodni - ten orientalny specyfik doskonale leczy zatrucie alkoholem i jest znany medycynie już od XVII wieku. Cudowne mrożone lekarstwo nie tylko wspaniale smakuje (w przeciwieństwie do innych "leków" na kaca), ale pomoże też uporać się z przykrymi objawami. 

Niestety, efety uboczne weekendowego szaleństwa można na razie leczyć tym sposobem tylko w Korei Południowej. Co ciekawe, nazwa przysmaku "Gyeondyo-bar" to "trzymaj się" i zdaniem pomysłodawców wyraża "trudne chwile, jakie przezywają imprezowicze, kiedy muszą następnego dnia iść do pracy".

Jeśli planujecie urlop w Azji, warto przekonać się, czy to działa...

Zobacz także: Domowe sposoby na kaca. Jak leczyć zatrucie alkoholem?

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów