Oto sposoby na grilla idealnego. Blogerki wymieniają też najczęstsze błędy

Natalia Dziedzianowicz 14.06.2017
Oto sposoby na grilla idealnego. Blogerki wymieniają też najczęstsze błędy
Fotografia: pixabay.com

Sezon grillowania już się rozpoczyna, ale czy jesteście na niego gotowi? Zobaczcie, jakie najczęstsze błędy zdarzają się podczas przygotowywania potraw na grillu.

Milena i Martyna to vlogerki, które prowadzą na Youtubie swój kanale "SprawdzONE". Zajmują się na nim szeroką rozumianą tematyką kulinarną. W ostanim odcinku na warsztat wzięły jedne z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu wśród Polaków - grillowania. W filmiku rozprawiają się mitami i dzielą się swoimi radami na grilla idealnego. Swoje wskazówki podzieliły na cztery grupy tematyczne.

Rozpalanie grilla

Przede wszystkim - nie używaj podpałki nasączonej parafiną, jest niezdrowa. Nie powinno się również do rozpalenia używać "paliwa" z drzew iglastych - z racji zawartości żywicy i olejków eterycznych, które podczas spalania wydzielają szkodliwe substancje. Najlepiej użyć brykietu

Układanie jedzenia na ruszt 

Ważne, aby nie kłaść mięsa na ogień tylko żarzące się węgle. Mięso można wrzucać, kiedy po przyłożeniu dłoni nad ruszt, jesteśmy w stanie wytrzymać 3-4 sekundy, jeśli parzy nas od razu, jest jeszcze za bardzo rozpalony - radzą vlogerki. Dziewczyny twierdzą, że mięso warto wyłożyć na tacki aluminiowe. Tłuszcza z mięsa, który kapie do naszego "paliwa" może spowodować wytworzenie się dymu, w którym znajdują się szkodliwe związki. 

Przygotowanie mięsa

Mięso, które chcecie położyć na grillu, najlepiej wcześniej zamarynować, np. w piwie lub w oliwie z rozmarynem. Zawierają one antyoksydanty, podobnie jak czosnek. Warto wystrzegać się tzw. "gotowców" ze sklepów. Jeżeli już takowe kupujcie, zwróćcie uwagę czy na pewno nie są peklowane (takie produkty przygotowywane na grillu mogą być szkodliwe).

Z czym jeść mięso?

Kiedy już przygotowane na grillu mięso wrzucicie na talerz - najlepiej jedzcie je z musztardą. Gorczyca pobudza wydzielanie soków trawiennych, dzięki czemu szybciej strawimy przysmaki z grilla. 

Zgadzacie się z radami dziewczyn? A może macie swoje niezawodne sposoby na grilla idealnego? ;-)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów