Obwód jej talii zmniejszył się o prawie 8 centymetrów, bo wyeliminowała jeden składnik. Detoks trwał 30 dni

Redakcja 11.05.2017
Arielle Calderon
Fotografia: www.instagram.com/ariellesays/

Kobieta z jadłospisu wyeliminowała składnik, od którego była uzależniona. 

Arielle Calderon ze swojej diety wyeliminowała tylko jeden składnik. To wystarczyło, aby zrzucić zbędne kilogramy. 

Kobieta przyznała, że przez lata była uzależniona od cukru. Uwielbiała jeść brownie (ciasto czekoladowe typowe dla kuchni amerykańskiej) i słodkie bułeczki. Choć ćwiczyła kilka razy w tygodniu, nie potrafiła zrezygnować ze słodkich przekąsek. 

Postanowiła jednak zmienić swoje życie i zapanować nad niezdrowymi nawykami, gdy zorientowała się, że cukier jest dla niej jak narkotyk. Zrezygnowała nie tylko ze słodyczy, ale i innych składników, które mają w sobie tę substancję. Wyeliminowała więc sosy, makarony, pieczywo, słodzone napoje i alkohol. Ograniczyła także spożywanie owoców. 

Myślę, że wiele osób kojarzy cukier wyłącznie z ciasteczkami i ciastami, ale nie zdają sobie sprawy, że cukier jest ukryty w 74 procentach zapakowanych produktach spożywczych. Dotyczy to pieczywa, sosów i innych rzeczy - powiedziała Arielle Calderon w rozmowie z Buzzfeed.com. 

Kobieta twierdzi, że dobrym pomysłem jest wyeliminowanie lub przynajmniej ograniczenie cukrów ze swojego jadłospisu. Zwiększają one bowiem ryzyko wystąpienia chorób serca, otyłości, podwyższonego ciśnienia krwi i wysokiego poziomu cholesterolu. 

Arielle Calderon
Fotografia: www.instagram.com/ariellesays/

Arielle Calderon

Zdrowe zamienniki

Arielle Calderon cukier zastąpiła zdrowymi składnikami. Na jej talerzu znalazły się warzywa, kasze, zdrowe tłuszcze i jajka. Jak podaje Kobieta.gazeta.pl, wszystkie posiłki przygotowuje z wyprzedzeniem tak, aby nie odczuwać głodu, a zdrową przekąskę mieć zawsze pod ręką. 

W czasie detoksu nie ważyłam się (dla spokoju ducha ważę się tylko raz w miesiącu), ale straciłam prawie 8 centymetrów w talii. Ale największą różnicę robi mój uśmiech. Czułam się doskonale - to uczucie wręcz otworzyło mi oczy - napisała Arielle Calderon w poście na Instagramie. 

Efekt jest powalający. Kobieta nie jedząc cukru przez 30 dni zmniejszyła obwód swojej talii o 7,6 centymetrów. Choć detoks od cukru był prawdziwym wyzwaniem i były momenty, że o nim śniła, osiągnęła cel. Dziś może pochwalić się świetną figurą i zdrowym ciałem. 

Jej metamorfoza jest niesamowita
Fotografia: www.instagram.com/ariellesays/

Jej metamorfoza jest niesamowita 

30 dni i 7,6 centymetrów w talii mniej
Fotografia: www.instagram.com/ariellesays/

30 dni i 7,6 centymetrów w talii mniej 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów