Nutella to nie tylko mleko i orzechy. Internauta dokładnie pokazał, co wchodzi w jej skład

Mateusz Patyk 19.01.2017
Nutella
Fotografia: East News

Po ostatniej informacji dotyczącej rakotwórczego działania oleju palmowego, z którego w głównej mierze składa się popularny czekoladowy krem, zadano kolejny cios włoskiemu producentowi.

To nie jest dobry początek roku dla Nutelli. Jak donosi wersja online magazynu Cosmopolitan.co.uk, zdjęcie opublikowane w serwisie Reddit.com wywołało burzę w sieci. Ilustracja, na której widać szklane naczynie z rozwarstwionymi składnikami szybko stało się wiralem. Użytkownik serwisu o nicku MrFlow pokazał, w jakiej ilości używa się nie tylko wspomniany olej palmowy, ale przede wszystkim cukier.

Pod fotografią od 15 stycznia 2017 roku pojawiło się 1,5 tysiąca komentarzy, w których przytoczono między innymi kontrowersyjną kwestię produkcji oleju palmowego, będącej główną przyczyną rosnącego problemu wylesiania na masową skalę terenów w Indonezji. Jednak największym szokiem okazała się wizualizacja ilości cukru, który wypełnia praktycznie połowę słoika. Jak wynika z tabeli odżywczej, w 400g jest go aż... 227,2g.

Zobacz także: Supermarkety nie chcą sprzedawać Nutelli z powodu wyników badań Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności

Nutella skład
Fotografia: Reddit.com/MrFlow

Składniki od góry: olej palmowy, odtłuszczone mleko w proszku, kakao, orzechy laskowe, cukier.

Smak, który kochają miliony

Nutella to nie tylko cukier i olej palmowy. Sprzedawany na całym świecie przysmak reklamowany jest jako czekoladowo-orzechowy krem. Jak się jednak okazuje, dopiero przekonanie się na własne oczy, ile dokładnie kakao, orzechów i odtłuszczonego mleka w proszku zawiera gotowy produkt, daje do myślenia. Trzy główne składniki stanowią jedynie 1/3 całej masy. Warto więc samemu zobaczyć zdjęcie, które na stronie Reddit.com ma już prawie 30 tys. polubień.

Wszystkie te działania internautów mają na celu uświadomienie opinii publicznej, co tak naprawdę stoi za najchętniej konsumowanymi produktami. Ferrero zastrzega, że nie ujawnia oficjalnych proporcji składników Nutelli zasłaniając się ochroną sekretnej receptury. Na etykiecie dostępne są tylko informacje o wartości odżywczej w przeliczeniu na porcję (15g) lub dwie czubate łyżeczki, a także na 100g. Ponadto producent kremu odsyła na swoją stronę, w celu uzyskania dokładniejszych danych.

Nutella
Fotografia: www.instagram.com/nutella
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów