Nestle ma sposób na ograniczenie cukru w czekoladzie. To pierwsze takie odkrycie

Redakcja 02.12.2016
Czekolada Nestle
Fotografia: East News

Cały sekret tkwi w odpowiedniej strukturze czekolady. 

O tym, że cukier jest niezdrowy, nikogo nie trzeba przekonywać. Choć mała dawka słodkości dziennie nie powinna nam zaszkodzić, cukier w nadmiarze może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie, a nawet samopoczucie. I mimo że czasem na punkcie słodyczy mamy prawdziwego fioła, zaciskamy zęby, aby tylko nie sięgnąć po kolejnego czekoladowego batonika. 

Bez obaw, naukowcy już rozwiązali ten problem. Aż 40 procent - o tyle zmniejszy się ilość cukru w popularnej czekoladzie Nestle. Jak podaje Theguardian.com, wszystko dzięki odkryciu, którego dokonali naukowcy związani ze szwajcarskim gigantem. Co ważne, znacząca zmiana w zawartości, zupełnie nie wpłynie na smak czekoladek. 

Ile cukru w cukrze

Na tę chwilę wiemy jednak niewiele, a jedynie to, że naukowcom udało się zmienić strukturę cukru w taki sposób, że rozpuszcza się znacznie szybciej, niż ten zwykły. A to oznacza, że kubeczki smakowe mogą intensywniej odczuwać słodkość, pomimo mniejszej ilości cukru w produkcie. Na nowe, bardziej "fit" czekoladki będziemy musieli poczekać prawdopodobnie do 2018 roku. Na tę chwilę spółka Nestle stara się zdobyć patent na swoje rewolucyjne odkrycie. 

Szwajcarski gigant w swojej ofercie ma wiele produktów. Wśród nich batoniki KitKat, Aero, Princessa i Lion. Jeśli naukowcom uda się uzyskać patent, Nestle czyniąc ten fakt swoim znakiem rozpoznawczym, może na tym sporo ugrać. Najważniejsze jednak jest to, że na ich wynalazku najwięcej skorzystają wszyscy miłośnicy czekoladowych słodkości. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów