Naukowcy odkryli najlepszy sposób parzenia herbaty. Jest dość kontrowersyjny

Redakcja 18.04.2017
Herbata
Fotografia: Pexels

Sposób przygotowania herbaty jest prosty i nie zajmuje zbyt wiele czasu. 

Badacze odkryli najlepszy sposób parzenia herbaty. Wystarczy wyposażyć się w kuchenkę mikrofalową. 

Już kilka lat temu naukowcy z University of Newcastle stwierdzili, że najlepsza dla zdrowia i zarazem najsmaczniejsza zielona herbata to ta, którą zaparzymy w mikrofali. Wykazano wówczas, że podczas przygotowywania popularnego napoju w kuchence mikrofalowej, z liści uwalnia się więcej bioaktywnych substancji niż w przypadku tradycyjnego parzenia.

Nowy sposób zaparzania herbaty choć wydaje się co najmniej kontrowersyjny, ma coraz więcej zwolenników, którzy słowa naukowców biorą za pewnik. Ich zdaniem wcale nie trzeba zalewać torebki z herbatą wodą o odpowiedniej temperaturze (jak w przypadku zielonej herbaty), ale wystarczy uruchomić kuchenkę mikrofalową, aby uzyskać nie tylko jej najlepszy smak, ale i wydobyć z niej substancje, które mają dobry wpływ na nasz organizm.

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki dobrej herbaty
Fotografia: Pexels

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki dobrej herbaty

Kilka kroków

Jak podaje Iflscience.com, jeśli wstawimy kubek z herbatą do mikrofali, otrzymamy około 80 procent katechin i do 92 procent kofeiny, a to znacznie więcej niż w przypadku tradycyjnego parzenia herbaty. Katechiny to jedne z najmocniejszych przeciwutleniaczy, które mają ponoć zbawienny wpływ na nasz układ sercowo-naczyniowy. Z kolei kofeina pozwala zwiększyć wydolność umysłową i pozbyć się zmęczenia.

Przepis na doskonałą herbatę jest prosty i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Pierwszy krok to zalanie herbaty gorącą wodą. Następnie należy wstawić kubek z herbatą do mikrofalówki i przy mocy 500 W podgrzewać przez 60 sekund. Następnie wystarczy odczekać minutę, a po upływie 60 sekund zanurzać i wyjmować woreczek z herbatą około 10 razy. Ostatni krok to wyciśnięcie woreczka i wyrzucenie go do kosza. Potem możemy już delektować się znakomitym smakiem herbaty i czerpać z niej to, co najlepsze. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów